Vonia su druska – naudinga, tačiau tinka ne kiekvienam

@ Pixabay

Atšalus orams vienas iš didžiausių malonumų – pasilepinti šiltoje vonioje. Vanduo padeda atsipalaiduoti, atsikratyti patiriamo streso, įtampos, blogos nuotaikos. Na, o jei į vandenį įbersite žiupsnelį jūros druskos, tai bus naudinga ne tik jūsų sveikatai, bet ir grožiui

Vonia su jūros druska sušildo kūną, o veikiant šilumai ir vandens spaudimui stiprinama imuninė sistema, normalizuojasi hormonų pusiausvyra, spartėja virškinimas ir kraujotaka (kitaip tariant, vonios padeda kovoti su nereikalingais kilogramais), mažinama raumenų įtampa ir skausmas. Taip pat reikia pastebėti, kad reguliarios vonios procedūros sulėtina senėjimo procesus.

Jei į vonią ir pilama žolelių nuoviro ir druskos, pastaroji itin sustiprina gydomojo nuoviro poveikį. Kad naudingosios medžiagos geriau įsiskverbtų į odą, gulėdami vonioje pamasažuokite visą kūną natūralių šerių šepečiu, masažo pirštine ar kempine. Oda po tokios procedūros bus stangri, lygi ir švelni.

Ką būtina žinoti apie vonią su druskomis?

 

  • Į vonią galima berti ne daugiau kaip 250-350 g druskos. Optimali vandens temperatūra– 37-39 laipsniai.
  • Jei norite pajusti ilgalaikį terapinį poveikį, vonioje su druska pirmą kartą turėtumėte pagulėti 5 min., po to palengva ilginti laiką iki pusvalandžio.
  • Iš pradžių ketvirtadalį vonios pripilkite karšto vandens, jame ištirpinkite druską, o tada pilkite šaltą vandenį – tol, kol vonia bus reikiamos temperatūros.
  • Gulint vonioje širdies ir kaklo sritis turėtų būti virš vandens.


Šiluma – atsižvelgiant į individualius poreikius

Šalta vonia. Šaltos ir vėsios vonios su druska (18-33 laipsnių) žvalina ir tonizuoja, stiprina imunitetą, stabdo organizmo senėjimo procesus, šalina nuovargį ir stangrina odą. Šaltoje vonioje pirmą kartą patartina gulėti 2-3 min., temperatūrą iš pradžių sumažinti iki 32-34 laipsnių, paskui kaskart ją keliais laipsniais mažinti iki 18-20. Tokioje vonioje rekomenduojama pagulėti po 5-10 min. 2-3 kartus per savaitę.

Šilta vonia. Drungnos (34-35 laipsnių) ir šiltos (37-38 laipsnių) vonios veikia atpalaiduojamai, slopina odos sudirgimus ir nervinę įtampą, pagerina miego kokybę. Tai puiki kovos su stresu priemonė. Drungnoje vonioje galima lepintis 15-20 min., šiltoje – 10-15 min.

Karšta vonia. Karšta vonia (apie 40 laipsnių) greitai sušildo organizmą, atpalaiduoja raumenis. Paprastai ji rekomenduojama peršalus, jei nekarščiuojate. Tokioje vonioje patartina gulėti ne ilgiau kaip 10 min.

Kontraindikacijos:

 

  • Nors šios procedūros labai malonios, kasdien jos nerekomenduojamos, nes pernelyg sausina odą. Vonios malonumais lepintis geriausia kas antrą-kas trečią dieną.
  • Karštoje vonioje gulėti negalima nėščiosioms, sergantiesiems diabetu, ateroskleroze, žmonėms, kurių kraujo spaudimas per aukštas arba per žemas, vyresniems nei 65 m., taip pat vaikams.
» Rašyti komentarą