Užmigti padedantys produktai

Tikriausiai ne vienam pažįstama situacija, kai pavalgius užsinori nusnūsti. Pasirodo, dėl to kaltas ne tik nuovargis, bet kai kurie maisto produktai. Kita vertus... Žinant, kokie produktai sukelia mieguistumą, daug paprasčiau kovoti su nemiga!
 
Pieno produktai. Puikus triptofano ir kalcio junginys padeda smegenims įsisavinti šią aminorūgštį. Ypač atpalaiduojamuoju poveikiu pasižymi kietieji sūriai, nes juose daugiau kalcio. Prie sūrio pridėjus krekerį, miegoti norėsis labiau, nes angliavandeniai sustiprina triptofano poveikį.
 
Migdolai. Šie riešutai ypač turtingi triptofano. Ši medžiaga skatina miego hormono melatonino gamybą. Be to, juose gausu magnio, atpalaiduojančio raumenis. Bananai. Šiuose vaisiuose esantis cukrus padeda smegenims geriau įsisavinti triptofaną. Prie to prisideda kalis, magnis. Šie mineralai atpalaiduoja raumenis, dėl to labiau traukia į lovą.
 
Graikiniai riešutai. Šiuose riešutuose triptofano mažiau nei migdoluose, tačiau juose yra jau gatavo melatonino. Atlikus tyrimus nustatyta, kad riešutai didina šio hormono kiekį kraujyje, dėl to užvalgius jaučiamas mieguistumas.
 
Vyšnios. Vyšnios, ypač aitrių rūšių, pakelia melatonino lygį. Kelios uogos nepaveiks, tačiau išgėrus stiklinę sulčių poveikis bus neabejotinas.

 
Ramunėlių arbata. Šiose vaistažolėse yra aminorūgšties glicino, pasižyminčio raminamuoju poveikiu, atpalaiduojančiu raumenis ir nervų sistemą. Ne veltui liaudies medicina šią arbatą rekomenduoja gerti norint nurimti, patiriant nervinę įtampą.
 
Moliūgų sėklos. Be triptofano, moliūgų sėklose gausu cinko ir magnio. Šie elementai atpalaiduoja raumenis ir ramina nervų sistemą, todėl užkrimtus sėklų norisi nusnūsti.
 
Baltieji ryžiai. Šios kruopos pasižymi ypač dideliu glikemijos indeksu. Dėl to provokuoja mieguistumą, tiesa, ne iš karto, o praėjus 3–4 valandoms po valgio. Stipresniu poveikiu išsiskiria „Jasmin“ rūšis.
 
Riebi žuvis. Riebiose žuvyse – lašišoje, tune ir kitose – esančios rūgštys sustiprina melatonino išsiskyrimą. Jos mažina streso hormono kiekį kraujyje, dėl to greičiau atsipalaiduojama.
 
Keptas kalakutas. Jame taip pat gausu triptofano. Dėl to užvalgius šios mėsos nurimstama, atsipalaiduojama ir norisi nusnūsti.

» Rašyti komentarą