Tylus žudikas – aukštas kraujo spaudimas. Kardiologas perspėja, kad dažnas negalavimo net nepastebi

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio

Hipertenzija ne be reikalo vadinama tyliąja žudike, todėl laidoje „Sveikata.lt“ kartu su „Gintarinės vaistinės“ vaistininke ir kitais svečiais kalbame apie šios ligos simptomus bei gydymą.

 

Tai, jog žmogus turi hipertenziją pastebėti yra labai sunku, kadangi šis sutrikimas neturi jokių aiškių simptomų, kaip teigia kardiologas Rokas Šerpytis: „Aukštas kraujo spaudimas yra tylus žudikas. Po rūkymo tai antras modifikuojamas rizikos faktorius. Kadangi hipertenzija neturi simptomų, dažnai žmonės nežino, kad jie turi šį sutrikimą“.

 

Visgi, ką daryti žmogui, o ypač šiuo metu, kai pas gydytoją patekti itin sunku? Vaistininkai turi atsakymą – reikėtų nepamiršti, jog pagalbos galime ieškoti ir vaistinėje: „Vaistinėje gali būti suteikta pirmoji pagalba, jei žmogus skundžiasi aukštu kraujospūdžiu ar skaudančia galva. Čia yra galimybė pasimatuoti kraujo spaudimą ir jei vaistininkas pastebi padidėjimą, o vizitas pas gydytoją dar negreitai – gali paskirti vaistus, kurie simptomus palengvins“, - patarimu dalinosi „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Giedrė Tautkevičienė.

 

Savo patirtimi pasidalinti sutiko ir žurnalistas, savitarpio pagalbos grupės „Po infarkto“ įkūrėjas, prieš kelis metus infarktą išgyvenęs Giedrius Drukteinis: „Prisiminus tą dieną niekas nepranašavo ir neprognozavo tragiškos jos baigties. Nei akyse dvejinosi, nei galvą skaudėjo. Gal kraujospūdis ir buvo didelis, tačiau nebuvo galimybių to pastebėti“.

 

Koks vienas įprotis gali išgelbėti Jums gyvybę? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“.

» Rašyti komentarą