„Sveikata.lt“ laidoje: ar vakcina nuo COVID-19 taps bilietu į laisve?

Mokslas sukūrė vakcinas, kurios padėjo suvaldyti virusus anksčiau. Padės ir dabar. Praėjo daugiau nei metai nuo pirmojo karantino pradžios ir per šį laikotarpį jau pripratome gyventi kitaip, nei buvo įprasta. Sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, kalbėsime apie tai ar vakcina nuo Covid-19 taps bilietu į laisve.

 

Laidos pašnekovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad gyvename naujoje realybėje, kurioje priklausome vienas nuo kito ir privalome laikytis naujų normų: „Vienas iš pavyzdžių yra tai, kad jau supratome, jog būnant uždaroje patalpoje su žmonėmis, su kuriais negyvename, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Šiuo atveju kvėpavimo higienos. Analogiškai yra ir su paviršių bei rankų higiena ir dezinfekcija.

 

Taip pat yra labai svarbu žinoti savo Covid-19 statusą. Ar šiuo metu esi nešiotojas, ar gali kelti pavojų kitiems? Galbūt, jau esi persirgęs ir jei taip – ar po to išliko imunitetas? Šiuo virusu yra arba buvo sergama visuose pasaulio žemynuose ir svarbu tai, kad virusas paplitęs ne tik tarp žmonių, bet ir tarp kai kurių gyvūnų. Savaime suprantama, kad jis pats niekur nedings, todėl turime išmokti prisitaikyti gyventi kitaip. Tam, kad ši liga nepražudytų mūsų artimųjų ir mūsų pačių“.

 

Kino prodiuserė, savanorė Justina Ragauskaitė buvo viena pirmųjų, persirgusių koronavirusu Lietuvoje. Laidoje pašnekovė teigė, kad gijimo ir sveikimo procesas truko ne vieną mėnesį. „Liga buvo vidutinio sunkumo. Aš buvau hospitalizuota ir manęs pakankamai ilgai nenorėjo išleisti. Gydytojams niekaip nepavyko stabilizuoti mano kraujo rodiklių. Galiausiai išsiprašiau, kad paleistų sveikti namuose, tačiau po kelių dienų teko grįžti. Būklė sunkėjo. Pakilusi temperatūra laikėsi net penkias savaites. Po to laukė dar sunkesnis etapas – pasekmių gydymas. Pagrindinės komplikacijos buvo vidaus organams – įvairios cistos, sutrikusi inkstų bei žarnyno veikla. Galiausiai kasos pažeidimai, kurie liks visam gyvenimui“.

 

Ar vakcinacijos procesas leis grįžti į įprastą gyvenimą? Žiūrėkite sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, 9 val. ryte, per TV3!

» Rašyti komentarą