Šlapimo nelaikymo problema: patarė, kas gali padėti

Šlapimo nelaikymas – labai diskretiška tema, apie kurią daugelis vengia kalbėti. Priešingai, negu žmonės yra linkę manyti, šia problema skundžiasi tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Laidos „Sveikata.lt“ komanda drąsiai šneka apie įvairias problemas ir kviečia jus susipažinti su šiuolaikinėmis priemonėmis, kurios gali padėti kiekvienam, susiduriančiam su šlapimo nelaikymu.

 

Susiduria įvairaus amžiaus žmonės

 

Tai, kad šlapimo nelaikymas - vyresnių žmonių problema, yra mitas. Su tuo susiduria tiek jauni, tiek brandūs žmonės, pavyzdžiui, paaugliai – mokyklinio arba ikimokyklinio amžiaus. Juos dažnai kankina naktinis šlapimo nelaikymas. Besilaukiančios moterys, o ypač skaičiuojančios paskutinius nėštumo mėnesius, turinčios daugiavaisį nėštumą ar laukiančios didesnio vaikelio, taip pat gali jausti šlapimo nelaikymo problemą. Nors abejais atvejais tai yra laikina, bet tai vis tiek yra problema, sukelianti daug nepatogumų. Taip pat šlapimo nelaikymas gali pasireikšti sergantiems onkologinėmis ligomis arba patyrusiems stuburo dubens traumas. Tokie dalykai nepriklauso nuo amžiaus, todėl šlapimo nelaikymas gali atsirasti pakankamai anksti.

 

Nukenčia socialinis gyvenimas

 

Šlapimo nelaikymas yra labai jautri tema, dėl kurios nukenčia žmogaus savivertė bei orumas. Žmogus pradeda bijoti kontakto su kitais. Baisu yra garsiau juoktis, užsiimti aktyvia veikla ar netgi nusičiaudėti. Vyresnio amžiaus žmonės bijo eiti į renginius. Jei tai yra paauglių naktinis šlapimo nelaikymas, tai toks vaikas bijo nakvoti ne namuose, pavyzdžiui, pas senelius arba išvykti su klase į ekskursiją per naktį. Visos amžiaus grupės į tai reaguoja jautriai ir darosi sau socialią atskirtį, dėl ko stipriai nukenčia gyvenimo kokybė.

 

Nebijokite eksperimentuoti

 

Šiuolaikinis mokslas, medicina ir technologijos, žengia koja kojon su gyvenimu ir siūlo nemažai priemonių, kurios galėtų palengvinti šlapimo nelaikymo problemą. Šiuo metu yra įvairių sauskelnių, įklotų ar kelnaičių, svarbiausia yra nebijoti ir rinktis tai, ko labiausiai reikia. Informacijos apie šiuos produktus - labai daug, todėl belieka tik išmėginti ir palyginus atrasti tai, kas tinka. Priemonių įvairovė taip pat didelė, jos pritaikytos skirtingiems metų laikams, paros laikui, žmogaus aktyvumui. Svarbiausia neprisirišti ir išmėginti įvairių gamintojų produktus, taip atrandant, kuri jums yra patogiausia, geriausiai sugerianti ir svarbiausia - padedanti gyventi pilnavertį gyvenimą.

 

Kaip išsirinkti?

 

Kalbant apie bet kurį produktą, svarbu atkreipti dėmesį į jo storį. Dabar jau galima išsirinkti daug plonesnius, gerai ir greitai sugeriančius, bei nuo pratekėjimo saugančius produktus. Renkant sauskelnes reikėtų žiūrėti, kad jos būtų minkštos ir 100 proc. pralaidžios orui. Tai užtikrins gerą odos būklę bei patogumą dėvint. Taip pat reikia išsiaiškinti, ar produktas dermatologiškaipatikrintas, nealergizuoja, nedirgina odos. Atkreipkite dėmesį į sauskelnių juosmeninės dalies tamprumą. Elastiniai šonai šioje dalyje leis bet kokio sudėjimo pacientui jaustis patogiai.

 

Moterims itin svarbu, kad sauskelnės ar kelnaitės būtų prigludusios, ergonomiškos ir atkartojančios figūrą. Elastinė tampri juosmeninė dalis užtikrins judėjimo laisvę ir aukštą komforto lygį. Taip pat labai svarbi yra kvapo kontrolės sistema. Besilaukiančioms ir aktyvesnį fizinį gyvenimą gyvenančioms moterims, patiriančioms lengvą šlapimo nelaikymą, puikiai tiks plonesnis produktas, kuris dar geriau ir daugiau sugers bei užtikrins apsaugą.

 

Ieškantiems pakloto, skirto papildomai apsaugai nuo pratekėjimo, reikėtų atkreipti dėmesį į produkto dydį ir tvirtinimo būdą. Didesnį komfortą suteiks sutvirtintas celiuliozės sluoksnis, o išorinis sluoksnis turi būti iš neausto pluošto ir nelaidus šlapimui.

 

Nėra gėdingų ligų

 

Nors per ilgą laiko tarpą žmonės tapo drąsesni, nebe taip bijo kalbėti apie šlapimo nelaikymą, aktyviau ieško informacijos, vis tiek norime paskatinti domėtis ir aktyviai ieškoti problemos sprendimo būdų. Jokie žmogaus organizme vykstantys procesai nėra gėdingi ir niekas neturėtų žeminti žmogaus orumo bei savivertės. Artėja vasara, toks metas, kai norėsime apsirengti plonesnius darbužius, todėl nepamirškite, kad šiandieną jau tikrai yra itin plonų produktų, saugančių nuo pratekėjimo, su kuriais jausitės patraukliai ir patogiai. Ieškokite ir tikėkite, nes mokslas ir medicina yra tam, kad palengvintų jūsų gyvenimą. Visiškai nesvarbu, ar problema su kuria susiduriate yra laikina, ar ne.

 

Laida „Sveikata.lt“ kiekvieną sekmadienį, 9 val. ryte, per TV3 televiziją!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Birutė
2021-04-06 19:39
Dirgli puslė