Psichologinis lyčių eksperimentas

1966 metais dėl medicininių priežasčių kūdikiui vardu Bruce Reimer buvo atliktas apipjaustymas. Deja, medikai suklydo ir nupjovė gerokai daugiau, nei turėjo. Tėvams kilo klausimas, kaip dabar auginti berniuką, kuris fiziologiniu aspektu nebėra berniukas, taigi jie kreipėsi į psichologą. Psichologas John Mani, išgirdęs apie šį įvykį, nusprendė, kad tai yra puiki galimybė atlikti eksperimentą ir įrodyti, kad lytinė tapatybė priklauso nuo auklėjimo ir aplinkos, bet ne nuo fiziologinių ypatybių. Tėvams jis pasiūlė atlikti vaikui dar vieną operaciją, visiškai pašalinti penį ir auklėti jį ne kaip Bruce`ą, o kaip mergaitę Brend`ą.

Visai netrukus Bruce`as tapo Brend`a. Deja, tėvai net neįsivaizdavo, kad savo vaiką pavertė žiauraus eksperimento auka: psichologas John Mani seniai ieškojo galimybės įrodyti savo teoriją, o Bruce`as buvo tiesiog idealus stebėjimo objektas. Berniukui buvo pašalintos sėklidės, o psichologas nuolatos skelbdavo savo "sėkmingų stebėjimų" rezultatus moksliniuose žurnaluose. "Akivaizdu, kad vaikas elgiasi kaip maža mergaitė ir jos elgesys labai skiriasi nuo brolio dvynio elgesio" - tvirtino psichologas. Tuo tarpu tiek tėvai, tiek mokytojai tvirtino, kad mergaite paversto berniuko elgesys yra tipiškai berniukiškas.


Savaime suprantama, tiesą nuo savo vaiko slėpę tėvai patyrė milžinišką stresą. Laikui bėgant motinai išsivystė polinkis į savižudybę, tėvui - alkoholizmas, o broliui - nuolatinė depresija. Kuomet Bruce-Brenda sulaukė paauglystės, psichologas pradėjo girdyti jį estrogenais, skatinančiais krūtinės augimą. Vėliau tas pats psichologas ėmė reikalauti dar vienos operacijos, kurios metu paaugliui būtų suformuoti moteriški lytiniai organai. Tačiau šį kartą paauglys turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę ir griežtai atsisakė tokios operacijos bei nustojo lankytis pas psichologą.

Vaikinas tris kartus iš eilė bandė nusižudyti. Paskutinis bandymas pasibaigė koma, tačiau jis atsigavo ir pradėjo kovoti dėl savo gyvenimo, kuriame stengėsi būti ne moterimi, o vyru. Jis pasikeitė vardą į Deivido, nusikirpo plaukus ir pradėjo dėvėti vyriškus drabužius. 1997 metais jam buvo atlikta ne viena rekonstrukcinė operacija, turėjusi grąžinti fizinius vyriškos lyties požymius. Davidas netgi vedė moterį ir susilaukė trijų vaikų. Tačiau laimingos pabaigos visa ši istorija nesulaukė: 2004 metais, po skyrybų su žmona, 38 metų sulaukęs Davidas vis dėl to nusižudė.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
aiste
2012-09-11 14:38
šakal makal, kaip vadinasi šis filmas?
aiste
2012-09-11 14:35
tesinys. jei pasikeistų lytį suaugęs ir turintis savo nuomonę žmogus, bet mažam vaikui to daryti negalima, jug negali žinoti gal kai jis paaugs jam tai nepatiks ir jis ims nekęsti savęs ir tų kurie jam taip padarė.. Niekada nedaryčiau taip savo vaikui, niekada..
aiste
2012-09-11 14:31
tesinys. Davidas vargšas vaikinas jam tas prakeiktas gydytojas ir tėvai sugadino visą gyvenimą.. Manau jis teisingai padarė, kad vėl susigražino savo tikrąją lytį, bet gaila kad vėliau nusižudė.. Manau jei nebūtų jo pavertę mergaite būtų viskas gerai ir dėl to neteisingo apipjaustymo būtų radę išeitį.. Taisyklė tokia kiekviena moteris ir yra moteris,o kiekvienas vyras ir yra vyras, nes jai ką nors pakeisi pasekmės laukia nekokios.. Tuo labiau dar mažam vaikui tokį dalyką daryti, dar suprasčiau
aiste
2012-09-11 14:25
Tai kas per gydytojai, kad ne taip apipjauste ta vaika?? Apie tėvus tai išviso baisu kalbėti, sutiko savo vaiką paversti kažkokio kvailo eksperimento auka... Ir išvis ne nuo auklėjimo priklauso, o nuo genų.. Kiekvienas gimusi mergaite turi kiek nors moteriškų savybių, tai pat ir berniukas turi savo savybių.. O tas psichologas tikras kvailus, manau jeigu jis nebūtų apie tai sužinojęs nebūtų taip įvykę, bet ir tėvai labai jau atlaidūs ir nepagalvoja apie pasėkmes..
emikorenai
2012-09-05 17:04
Vargsas zmogus