Protarpinis badavimas: štai ką reikėtų žinoti apie šį lieknėjimo būdą

Yra daug įvairių būdų, kaip numesti svorio. Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo dieta, kuri vadinama protarpiniu badavimu. Tai yra valgymo būdas, į kurį įeina reguliarus trumpalaikis pasninkas. Šie mitybos įpročiai padeda žmonėms suvartoti mažiau kalorijų, taip pat padeda optimizuoti kai kuriuos hormonus, susijusius su svorio kontrole. 

 

Buvo nustatyta, kad protarpinis badavimas per 3–24 savaites sumažina kūno svorį 3–8 proc. Žmonės įprastai netenka maždaug 250 g per savaitę laikydamiesi nepertraukiamo protarpinio badavimo režimo. 

 

Yra keletas skirtingų protarpinio badavimo būdų. Trys veiksmingiausi yra šie: 

 

1. 16/8 būdas: praleiskite pusryčius kiekvieną dieną ir valgykite visą dienos maistą tik 8 valandų laikotarpyje, pavyzdžiui, nuo 12 iki 20 val. 

 

2. Valgykite, sustokite ir vėl valgykite: kiekvieną savaitę darykite vieną ar du daugiau nei 24 valandas trunkančius pasninkus, pavyzdžiui, nevalgydami nuo vienos dienos pietų iki kitos dienos vakarienės. Visgi dėl šio būdo taikymo, pasitarkite su savo gydytoju. 

 

3. Dieta 5: 2: suvartokite tik 500–600 kalorijų dvi dienas per savaitę, o likusias 5 dienas valgykite įprastai. 

 

Kol nekompensuojate savo dietos papildomais užkandžiais, šis metodas tikrai padės numesti svorio bei sumažins dalį pilvo riebalų.

» Rašyti komentarą