Pirmoji pagalba: skausmas krūtinėje

Skausmo krūtinės srityje priežasčių gali būti daugybė: nuo nereikšmingų (stresas, skrandžio sustreikavimas) iki labai rimtų (miokardo infarktas, plaučių embolija). Tačiau reikia prisiminti, kad bet koks nepaaiškinamas skausmas signalizuoja, kad metas apsilankyti pas gydytoją.

Jei tai miokardo infarktas

Miokardo infarktas prasideda dėl užsikimšusių arterijų, kuriomis širdis aprūpinama deguonimi. Paprastai širdies priepuolis sukelia krūtinės skausmą, trunkantį ne trumpiau nei 15 minučių. Tačiau pasitaiko ir tylių, “besimptomių” infarktų. Kai kurie simptomai gali atsirasti prieš kelias valandas, dienas ar net savaites. Pats ankstyviausias įspėjamasis priepuolio ženklas – pasikartojantis krūtinės skausmas fizinio krūvio metu.

Miokardo infarkto metu gali pasireikšti bet kuris iš šių simptomų:

 

 • Sunkumo jausmas ir skausmingas spaudimas krūtinėje;
 • Skausmas, pereinantis į pečius, kaklą ir rankas;
 • Sąmonės netekimas, silpnumas, prakaitavimas, pykinimas, nereguliarus kvėpavimas.


Jei įtariate infarktą:

 

 • Nedelsiant kvieskite greitąją pagalbą. Nekęskite krūtinės skausmo ir kitų simptomų ilgiau nei 5 minutes. Jei nėra galimybės išsikviesti greitosios (tarkim gyvenant nuošalioje vietovėje), prašykite draugų ar kaimynų nuvežti jus į ligoninę. Patys vairuoti galite tik kritiniu atveju, nes netikėtai pablogėjus situacijai, nukentėti galite ne tik jūs, bet ir aplinkiniai.
 • Pakramtykite ir nurykite aspirino tabletę. Tai padeda išvengti krešulių susidarymo. Aspirino negalima gerti alergiškiems žmonėms ir tiems, kurie turi kraujo krešėjimo problemų arba tiems, kuriems gydytojai anksčiau yra uždraudę šį vaistą.
 • Jei šalia jūsų esantis asmuo skundžiasi krūtinės skausmais ir netenka sąmonės, pradėkite gaivinimą.


Jei tai plaučių embolija

Tromboembolija – tai plautinio kamieno arba jo atšakų užsikišimas embolais (krešuliais), kurie įprastai atkeliauja iš kojų ar dubens venų.

Galimi simptomai:

 

 • Staigus ir stiprus skausmas krūtinės srityje; apsunkintas, gilus kvėpavimas;
 • Staigus nepaaiškinamas dusulys (neretai skausmingas);
 • Kosulys, kartais atsikosėjama krauju;
 • Pagreitėjęs širdies plakimas;
 • Nerimas ir prakaitavimas.

 

Esant šiems simptomams nedelsiant kreipkitės į gydytojus.

 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Virga
2015-10-23 18:45
Sveiki noreciau paklausti tirpsta rankos pirstai ir kaires ir desines buna dazniause nakti ir ritais ir atsiranda skausmas krutinej kaip reikia pasilenkti ir atsilenkti kas gali but
Man
2012-11-24 14:59
kai buvo infarktas,tai pykino,skaudejo duobutej ir pyle saltas prakaitas,atrode kad su skrandziu kazkas negerai.
zveris
2012-02-01 17:59
mano seneliui buvo infarktas. sake kad is pradziu pradejo siek tiek mausti sirdi, o paskui beveik suparalyzavo kaire puse virsutines kuno dalies