Patarimai, kaip išsaugoti sveikus sąnarius, sausgysles ir raiščius

(nuotr. Alice Photography)

Peršalimo ligų sezono metu vis rečiau kalbame apie kitas problemas, kurios yra svarbios rūpinantis savo sveikata. Laida „Sveikata.lt“ ragina jus nepamiršti saugotis ne tik nuo karščiavimo ar varvančios nosies, bet ir nuo kitų sveikatos sutrikimų.

 

Esate profesionalus sportininkas? O gal jūsų darbas reikalauja didelės fizinės ištvermės? Tuomet mūsų laida skirta būtent jums! 

 

Šį sekmadienį laida „Sveikata.lt“ koncentruosis į sportininkus. Vedėjos Astos Dumbliauskienės kalbinti svečiai – olimpietis, šiuolaikinės penkiakovės žvaigždė Justinas Kinderis ir sporto medicinos gydytojas Gediminas Tankevičius, kurie papasakos apie sporto pusę, kurią dažnai ignoruojame. 

 

Sąnarių, sausgyslių ir raiščių sveikata yra svarbi kiekvienam sportininkui – tai patvirtina ir laidos pašnekovas J. Kinderis. Pasiteiravus ar aktyviai sportuojant juntami pakitimai kūne, penkiakovininkas patvirtina, kad po daug metų sporto tenka koncentruotis į raumenų bei sąnarių skausmo prevenciją ir taip piktnaudžiauti savo kūnu kaip jaunystėje, būtų per daug rizikinga ir neatsakinga. 

 

Antrasis laidos pašnekovas gyd. Gediminas Tankevičius, padėjęs ne vienam sportininkui po traumos atsistoti ant pakylos, antrina. „Dažnai girdimas pasakymas „Sportas – sveikata“ nėra visiškai teisingas. Iš tiesų profesionalus sportas yra profesinė liga. Kuomet sportininkas užsiima savo veikla vien dėl rezultatų, ignoruodamas pojūčius, nustumdamas juos tolyn, tuomet galime pradėti kalbėti apie profesinę ligą. Sveikata tikrai yra aukojama profesionalaus sporto akivaizdoje.“ 

 

Prisijunkite prie mūsų sekmadienį, 9 val. ryte per TV3 ir išgirskite patarimus, padedančius stiprinti sąnarių bei raumenų veiklą!

» Rašyti komentarą