Optinė apgaulė: kaip sumažinti arba pagerinti apetitą?

Išbandėte daugybę dietų, tačiau pasidavėte, nes neįstengėte kovoti su alkiu? Turime jums gerų naujienų! Tyrimai rodo, kad numesti svorio galima per daug savęs nekankinant – tereikia pasinaudoti viena gudrybe.

Mokslininkai pataria: pakeiskite lėkštės spalvą. Nustatyta, kad norintiems sulieknėti reikia labiau rūpintis ne dėl savo meniu, o dėl indų, iš kurių valgoma. Paaiškėjo, kad moterys bandymų metu į lėkštę įsidėdavo daugiau maisto, jeigu jos spalva buvo tokia pati kaip ir patiekalo.


Tyrėjai pastebėjo, kad kai maistas „susilieja“ su lėkštės fonu, žmonės suvalgo maždaug 20 % daugiau negu tuo atveju, kai tas pats maistas dedamas į kontrastingą lėkštę. Spėjama, kad žmonės taip elgiasi dė to, kad tiesiog nesusimąsto ir neatsižvelgia į lėkštės dydį. Ryškus spalvų kontrastas sukelia nerimą ir pavojaus jausmą, signalizuojantį, kad porcija per didelė.

Tyrimo atoriai taip pat pažymi, kad svorį metantys žmonės gali sau padėti pirkdami ryškių spalvų arba tamsias lėkštes, kad jos kontrastuotų su baltos ir geltonos spalvos produktais (pavyzdžiui, makaronais, ryžiais arba bulvėmis). Atvirkštinį šios gudrybės variantą patartina išbandyti tėvams, kurių atžalos nenoriai kerta daržoves – patiekus salotas ar kurį kitą panašų patiekalą žalioje lėkštėje, maisto ir vitaminų suvartojama daugiau.

» Rašyti komentarą