Mokslininkai: ciberžolė - vaistas nuo diabeto

Ciberžolė – tai nuo seno vartojamas prieskoninis augalas, tačiau daugelis iš mūsų jį dar tik atranda. Pasirodo, kad ji tinka ne tik pagardinti patiekalus ir suteikti jiems malonų aromatą, bet taip pat turi ir neįkainojamą vertę veikatai. Kaip rodo nauji tyrimai, ciberžolėse esantis kurkuminas efektyviai užkerta kelią cukrinio diabeto vystymuisi.

Ajurvedoje ciberžolė laikyta augalu, padedančiu subalansuoti energiją ir pagerinti raiščių elastingumą. Šiandien žinoma, kad jose esantis kurkuminas pasižymi antioksidaciniu poveikiu. Dalis mokslininkų mano, jog tai dar ne viskas – jie įžvelgia potencialų vaistą nuo Alzheimerio ligos ir osteoatrozės. Pastaruoju metu pasirodė duomenų, kad kurkuminas gali užkirsti kelią cukrinio diabeto vystymuisi.


Cukrinis diabetas – tai viena iš labiausiai paplitusių civilizacijos ligų. 2002 metais visame pasaulyje buvo apie 120 mln. žmonių, turinčių šį rimtą sveikatos sutrikimą. Kas 10–15 metų sergančiųjų skaičius padvigubėja. Dėl to kalčiausias mūsų netinkamas gyvenimo būdas – visa laimė, kad galima užbėgti ligai už akių.

Ankstesniuose tyrimuose mokslininkai nustatė, kad kurkuminas efektyviai padeda išvengti cukrinio diabeto tiems žmonėms, kurie turi polinkį į šią ligą, ir siūlė vartoti kurkumino ekstraktą tam, kad būtų galima reguliuoti cukraus lygį kraujyje ir išvengti diabeto.

» Rašyti komentarą