Kuo naudinga kakava?

Nėra nieko geriau už puodelį karštos kakavos žvarbų rytą... Šis gėrimas ne tik skanus, bet ir naudingas. Kokiomis savybėmis jis pasižymi?
 

  • Kakava padeda kovoti su depresija ir gerina nuotaiką.
  • Suteikia žvalumo. Sudėtyje esantis teobrominas suaktyvina kvėpavimo ir širdies bei kraujagyslių sistemų veiklą, tačiau nervų sistemai nedaro jokio poveikio. Būtent todėl kakavą gali gerti tie žmonės, kuriems negalima kavos ir stiprios arbatos.
  • Gera hipertonijos profilaktikos priemonė. Kakavoje gausu baltymų ir riebalų rūgščių, padedančių reguliuoti cholesterolio lygį kraujyje.
  • Aprūpina organizmą naudingomis medžiagomis. Kakava turi daug cinko, geležies, ląstelienos ir vitaminų.
  • Vėžio profilaktikos priemonė. Kakava saugo nuo neigiamo saulės poveikio ir mažina riziką susirgti odos vėžiu.
  • Tai – stiprus antioksidantas. Kakavoje gausu flavonoidų, kovojančių su laisvaisiais radikalais.
  • Kakava naudinga ir besilaikantiems dietų: ji padeda kovoti su nereikalingais kilogramais, greitina medžiagų apykaitą. Svarbu tik nepadauginti.

 
Leiskite sau dažniau pasimėgauti šiuo skaniu ir sveikatai naudingu gėrimu!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Tigra7
2022-03-19 10:30
Kavos neatsisakysiu nes esu gurmane 2 puodeliai iki pietu isgerta kava suteikia energijos.Kava geriu tik po pusryciu ar pietu ant tuscio sktandzio pasitaiko bet zalinga.Kakava labai megstu kaip deserta bet vis isgirstu kokia kakava yra naudinga zmogaus organizmui.Turi antikoksidantu vit saugo nuo laisvuju radikalu cinko gelezies reaguliuoja cholesterol kiekis kraujuje besilaikant sveikos mitybos drasiai megautis kakavos 100%puodeliu.Kava turi antioksidantu kam zemas spaudimas pakelia tik turi bloga poveiki nes varo skyscius is organizme o tai sukelia organizmui dehidratacija.Prarandame vit.C Mg Na Fe Ka reikia pries ir tiklyne vandens igerti.Restoranuose salia gardzios kavos patiekalas ir stiklyne vandens.☕
Vladas
2022-01-16 06:26
Aš naudoju dviračiu turizmo
Vitoldas Ra
2021-11-08 00:24
Rinkitės geros kokybės kakavos miltelius- riebumas turi būti ne mažesnis nei 21 proc
Vida
2021-09-24 16:03
Dabar gersiu.
Algimantas
2020-11-11 07:27
Paskutini karta kakava geriau vaikysteje.Kazkaip sis gerimas man prapuole is akiracio,Pries savaite pabandziau vel .Dieve, kaip skanu ir zvalu.Nuo kavos puodelio kartais neatsisakysiu, bet kakavai pirmenybe.