Kodėl dieta be pusryčių yra neveiksminga

Idealios figūros siekti padeda ne tik fizinis aktyvumas, bet ir taisyklinga mityba. Ypač svarbu tai, ką valgome pusryčiams.

Valgyti ar nevalgyti?

Per daugelį metų mokslininkai sudarė ilgą bado dietų minusų sąrašą. Buvo padaryta išvada, kad nė viena dieta be pusryčių nėra veiksminga. Kodėl? Neabejojame, kad esi girdėjusi, jog pusryčiai – tai svarbiausias dienos valgis. Žmogus, kuris jų atsisako, visą dieną kankinasi: sumažėja jo cukraus kiekis kraujyje, apima silpnumas, apatija.

Trūkstant energijos, organizmas ima reikalauti gliukozės: žmogus jaučiasi žvėriškai alkanas. Smegenys, negavusios reikiamo jos kiekio, perduos organizmui signalą gaminti adrenaliną – streso hormoną, išsiskiriamą tuomet, kai organizmui yra kritinės būklės ir jam reikia skubios pagalbos. Irzlumas, silpnumas, agresija, nesugebėjimas susikoncentruoti – visa tai neteisingos dienos pradžios pasekmė. Nė nebandyk dirbti fizinį darbą – organizmas tiesiog tam nepasiruošęs.

Teorija ir praktika

Teoriškai galima stabiliai mesti svorį nevalgant pusryčių, tačiau praktiškai – nelabai. Kilogramo ar dviejų atsikratysi ne sudeginusi riebalus, o netekusi raumenų masės ir sutrikdžiusi skysčių balansą.

Nevalgydama tu pradėsi kovą su savimi: kūnas darys viską, kad tik persigalvotum. Organizmas ims reikalauti daugiau ir kaloringesnio maisto, tad tikėtina, kad pasidavusi provokacijai svorį susigrąžinsi su kaupu.


Pusryčiai pagal taisykles

Amerikos mokslininkai įrodė, kad pusryčiai padeda atsikratyti svorio. Tyrimas buvo atliekamas dešimt metų: viena grupė valgydavo sveikus, nekaloringus pusryčius, kita jų iš viso atsisakydavo, o trečia grupė netaikė sau jokių apribojimų. Rezultatai nustebino net ir visko mačiusius: tie, kurie maitinosi sveikais pusryčiais, buvo lieknesni nei tie, kurie rytais badavo.

Antrosios grupės medžiagų apykaita sulėtėjo maždaug 4 procentais, tiriamiesiems per dieną sunkiai sekėsi susilaikyti nuo užkandžių ir per didelių porcijų. Paaiškėjo, kad moterys gali pusryčiams rinktis viską, ko tik geidžia, o vyrams būtų geriau apsiriboti ne per daug kaloringais produktais.

Sėkmės formulė

Ar yra produktų, kurie tiktų visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų lyties ar fizinių duomenų? Taip, yra. Pirmą vietą tokiame sąraše užima grūdinės kultūros ir jų produktai: nesmulkintų grūdų duona, košės, specialūs grūdų paplotėliai. Juose esantys angliavandeniai skaidomi lėčiau, suteikia energijos, kuri nekaupiama organizme riebalų pavidalu.

Antroje vietoje – daržovės. Jos nekaloringos, be to, turi daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, padedančių pagerinti bendrą organizmo būklę.

Trečioje – kiaušiniai ir neriebaus pieno produktai. Juose esantys baltymai tinka norintiems sulieknėti, nes yra nesunkiai virškinami.

Jei laikydamasi dietos pusryčiams suvalgysi 2 kiaušinius su daržovėmis ir išgersi skanios arbatos – neprašausi pro šalį. Išmėgink!

» Rašyti komentarą