Kava gelbsti nuo kaklo ir pečių skausmų

Kavos mėgėjai gali džiūgauti: Norvegijos mokslininkai nustatė, kad puodelis šio gėrimo prieš darbo pradžią sumažina fizinį skausmą.

Eksperimente dalyvavo 48 savanoriai (22 iš jų skundėsi nuolatiniais skausmais kaklo ir pečių srityje, likusieji buvo sveiki), kurie kasdien be pertraukos dirbdavo kompiuteriu maždaug apie pusantros valandos. Mokslininkų teigimu, tokia veikla parastai anksčiau ar vėliau turi nemalonių padarinių, ir skausmai – tik vienas iš jų.

Išanalizavę duomenis, ekspertai nustatė, kad 19 žmonių, gėrusių kavą prieš darbo su kompiuteriu pradžią, per pusantros valandos nepatyrė jokių skausmingų pojūčių, lyginant su 29 savanoriais, kurie kavos nevartojo. Skausmo lygis buvo vertinamas pagal specialias lenteles.


Mokslininkų teigimu, šis tyrimas parodė, kad kava veikia kaip nuskausminamieji, tačiau skausmo visiškai nepašalina. „Tai leidžia manyti, kad kofeinas yra geras anestetikas, padedantis įveikti raumenų skausmus. Bendruoju anesteziologiniu poveikiu jis nepasižymi“, – pabrėžia darbo autoriai.

Vis dėlto, jų pačių teigimu, tai gali lemti ir kitos priežastys. Artimiausiu metu ketinama atlikti keletą papildomų tyrimų.

Anksčiau vokiečių mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad kavos mėgėjams negresia širdies ligos ir antrojo tipo diabetas.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
jooooo
2012-09-21 23:02
Nieko ta kava nebepadeda.Kažkoks surogatas.Iau 2as mėnuo nebegeriu.Šįryt bandžiau save palepinti,prisiminti kavos skonį.Tai po puodelio kavos pradėjo širdis tabaliuoti,jokio nuotaikos pakilimo.tai prisiminiau,dėl ko jos atsisakiau,nes ir skonis nebe tas,koks buvo anksčiau.Jakobs dar vadinasi...hm.nenumirsiu ir be jos.