Kaip po dietų nesusigrąžinti prarastų kilogramų?

Numetėte svorio? Sveikiname! Dabar reikia tik užtvirtinti rezultatą – o tai padaryti, beje, sunkiau nei atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų.

Tam reikia daug valios pastangų ir, žinoma, įdėto darbo. Tegul jūsų devizu taps: „Man pavyko numesti svorio, ir dabar aš nė už ką neleisiu jam sugrįžti!“

Štai 10 patarimų.

Sverkitės kasdien. Tyrimai rodo, kad tiems, kas sveriasi kasdien, lengviau palaikyti esamą svorį nei tiems, kurie sveriasi retai. Sverkitės rytais, po apsilankymo tualete ir prieš valgį, ir daugiau nelipkite ant svarstyklių iki kito ryto. Tai padės jums sekti savo svorį ir laiku pastebėjus pokyčius pakoreguoti savo mitybą ar fizinį krūvį.

Pasitelkite „lėkštės metodą“. Tai – labai paprastas ir efektyvus būdas maitintis subalansuotai ir sveikai, išsiugdyti gerus mitybos įpročius. Pusę jūsų lėkštės turėtų užimti daržovės, o kitą pusę reikia padalinti į dar dvi lygias dalis: vienoje turėtų būti baltymai, o kitoje – grūdinės kultūros. Desertui valgykite vaisius, taip pat nepamirškite neriebių pieno produktų.

Valgykite pusryčius. 80% antsvorio turinčių žmonių pusryčių nevalgo, todėl jų medžiagų apykaita lėtesnė, ir svoris auga greičiau. Pusryčiai nebūtinai turi būti gausūs: galite suvalgyti avižinės košės, varškės ar šviežių vaisių. Taip pat pusryčiai padės jums nepersivalgyti per dieną.


Auginkite raumenų masę. Kuo ji didesnė, tuo greitesnė medžiagų apykaita ir tuo daugiau kalorijų sudeginama net ir ramybės būsenoje. Jei norite numesti daug svorio, kilnokite sunkumus!

Planuokite savo mitybą. Tikriausiai pastebėjote, kad planavimas padeda pasiekti geresnių rezultatų negu veikimas ekspromtu. Ta pati taisyklė galioja ir metantiems svorį.

Atkreipkite dėmesį į porcijų dydį. Dauguma žmonių neįvertina porcijos dydžio ir suvartoja daugiau kalorijų, negu jų organizmui tuo metu iš tikrųjų reikia, todėl pastangos sulieknėti gali nueiti vėjais.

Nebijokite vartoti pieno produktų. Nemažai žmonių pieno produktų atsisako visai, nes mano, kad šie tik skatina svorio augimą, tačiau tyrimai rodo, kad 3 neriebių pieno produktų porcijos per dieną padeda numesti svorio, o suvartojant tik po 1 porciją arba atsisakius pieno produktų visai – svoris auga. Taip pat nepamirškite, kad pieno produktai padeda sustiprinti kaulus.

Daugiau judėkite. Jei kasdien sąžiningai vaikštinėjate po pusvalandį ir nueinate 2-3 km, o jūsų svoris vis tiek auga, jums reikia ilginti pasivaikščiojimų laiką arba didinti intensyvumą, kad sudegintumėte daugiau kalorijų. Įsivaizduokite, kad vėluojate į darbą!

„Neužvalgykite“ streso. Išgyvenate stresą? Pasistenkite išsiaiškinti, kas išprovokavo tokią jūsų būseną (pyktis, liūdesys, vienatvė, nuobodulys...), o po to paklauskite savęs: „Ar aš iš tikrųjų noriu valgyti, ar taip tik bandau nuslopinti nemalonų jausmą?“ Greičiausiai valgyti jūs visai nenorite. Užuot tuštinę šaldytuvą, geriau susidarykite darbų, kuriuos galite nuveikti, sąrašą: pavyzdžiui, išeiti pasivaikščioti, pasiklausyti muzikos ar paskambinti draugui...

Leiskite mažiau laiko prie televizoriaus ir kompiuterio. Sėdėdami prieš ekraną daug kalorijų nesudeginsime. Jei sėdėti prie kompiuterio – jūsų darbas, atsistokite ir pajudėkite kas 20-30 minučių. Neleiskite vakarų prie televizoriaus – juk tikrai galima rasti aktyvesnės ir įdomesnės veiklos, kuri leis palaikyti puikią formą.

» Rašyti komentarą