Kaip išlaikyti darbingumą, prailginti gyvenimo trukmę ir užbėgti ligoms už akių?

Trečdalis Lietuvos gyventojų gyvena užmiestyje. Ir nors jie turi daugiau galimybių leisti laiką gamtoje, gryname ore, daugiau judėti nei miestiečiai, tačiau neišvengia streso, triukšmo, vibracijos, fizinio krūvio, aplinkos pokyčių, chemikalų, alergenų ir kt. sveikatą žalojančių veiksnių. Lietuvos klimatas taip pat prisideda ir prie dažnesnių peršalimo ligų, įvairių lėtinių uždegimų, pvz., sąnarių ligos ir kt. Įtemptas darbas, netinkami mitybos įpročiai skatina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų atsiradimą bei vystymąsi. Tai viena dažniausių priežasčių, dėl kurios miršta Lietuvos gyventojai. Praeitais metais dėl šios priežasties mirė daugiau nei 23 tūkstančiai žmonių. Trečdalis lietuvių kenčia nuo padidinto kraujospūdžio. Negydoma arterinė hipertenzija ypač pažeidžia smulkiąsias kraujagysles ir yra svarbus smegenų, širdies ir inkstų ligų atsiradimo rizikos faktorius. Po silpnumu ir nuovargiu dažnai slepiasi kepenų, kraujotakos, skydliaukės problemos. Visa tai nustatyti gali padėti kraujo tyrimai.

Norint išvengti ligų reikia tikrintis

Pastaraisiais metais žmonių supratimas ir atsakomybė dėl savo sveikatos ženkliai išaugo. Laboratorijos greitai ir patogiai atlieka tyrimus žmonėms, komentuoja tyrimų rezultatus ir padeda gauti daugiau informacijos. Didžiausiam Europoje laboratorinių paslaugų tiekėjui priklausanti SYNLAB Lietuva laboratorija jau 17 metų padeda gydytojams diagnozuoti ligas. Čia galima rinktis iš plataus tyrimų spektro: nuo įvairiausių profilaktinių programų iki specializuoto organizmo būklės įvertinimo esant konkretiems simptomams.

Kartą per metus – tyrimai

Net sveikai besijaučiančiam žmogui rekomenduojama nors kartą per metus pasidaryti bendrą kraujo tyrimą, patikrinti cholesterolio, gliukozės kiekį, skydliaukės rodiklius. Jei rezultatai geri, žmogus jausis ramiau. Jei kuris nors tyrimas neatitinka normų, galima pasikonsultuoti su laboratorinės medicinos gydytoju, kuris įvertins ligų rizika, rekomenduos reikiamus papildomus tyrimus ir patars, į kokį specialistą kreiptis, kad užbėgtumėte ligai už akių ar gautumėte reikalingą gydymą. Rezultatai pateikiami klientui patogiu būdu: galima atsiimti laboratorijoje, arba išsiunčiami elektroniniu paštu.


Sveikata mūsų rankose

Dažnai sveikata yra paties žmogaus rankose. Sveikai maitindamiesi, vengdami streso, nerūkydami, sportuodami pagal savo jėgas, reguliariai tikrindamiesi kraujospūdį ir darydamiesi kraujo tyrimus, suteikiame sau galimybę džiaugtis gyvenimu ir puikiai jaustis tiek jaunystėje, tiek ir vyresniame amžiuje.

Reguliarus kraujo tyrimų atlikimas ir laboratorijos gydytojų konsultacijos yra viena galimybių stebėti savo sveikatos būklę ir tinkamu laiku nustatyti ligas.

Partnerių turinys

Autorius: SYNLAB Lietuva laboratorija.

» Rašyti komentarą