Jei jums įkando...

Tikriausiai neatsirastų nei vieno, kuris nežino ką reiškia gyvūno įkandimas. Juk šuniukai, kačiukai ir kiti gyvūnėliai savo dantimis grybšteli ne tik praeivius, bet ir šeimos narius. Deja, kartais kaltininkai būna visai ne namų augintiniai, o laukiniai gyvūnai, žvėreliai ar netgi gyvatės.

Gyvūnų burnoje yra daugybė bakterijų, todėl jei jums įkando, nenumokite į tai ranka, nes net ir paviršinis  įkandimas gali pasibaigti infekcijomis ar netgi sepsiu. Labai svarbu apsisaugoti ir nuo pasiutligės, kuri nėra labai dažna, tačiau vis dėl to – galima.

Turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei:

 

  • Kraujavimas iš žaizdos labai gausus;
  • Nežinote, ar jums įkandęs gyvūnas neserga pasiutlige, o jo elgesys jums kelia nerimą;
  • Savaitės laikotarpyje jaučiate keistus simptomus: nuovargį, irzlumą, pakilusią temperatūrą, arba jeigu pastebite infekcijos pradžią.


Ką daryti, jei jums įkando?

Jei žaizda labai smarkiai kraujuoja, bandykite sustabdyti kraujavimą tiesiog spausdami žaizdą ir tuojau pat kreipkitės pagalbos į medikus. Jei kraujavimas nėra rimtas, nuplaukite žaizdą vandeniu ir muilu, dezinfekuokite antiseptiku ir sutvarstykite. Žaizdos dezinfekcija – būtina net ir tuo atveju, jei pažeidimas labai smulkus. Savaitę laiko atidžiai stebėkite žaizdą, ar nėra jokių pakitimų. Pastebėjus bet kokius keistus simptomus, nedelsiant kreipkitės į medikus.

Jei jums įkandęs gyvūnas turi šeimininkus, būtinai praneškite jiems apie įvykį. Šeimininkai tikrai žinos, ar jų augintinis skiepytas nuo pasiutligės, be to – taip galite užkirsti kelią kitoms galimoms nelaimėms. Jei gyvūnas laukinis – reikėtų apie tai pranešti specialioms tarnyboms. Tikėtina, kad laukinis gyvūnas platina pasiutligę ir kelia grėsmę aplinkiniams.

Kaip atpažinti pasiutligę?

Pasiutligės inkubacinis laikotarpis trunka nuo 10 dienų iki kelių mėnesių. Viskas priklauso nuo to, kiek į žaizdą pateko pasiutligės viruso ir kurioje kūno vietoje padaryta žaizda. Kadangi pasiutligės virusas pažeidžia smegenis, kuo arčiau galvos yra žaizda, tuo didesnė tikimybė, kad virusas greičiau išplis.

Kokie pasiutligės požymiai?

 

  • Neramumas;
  • Seilėtekis;
  • Blaškymasis keičiasi su vangumu ir apatija;
  • Apima mieguistumas;
  • Pradedama bijoti vandens;
  • Paaštrėja reakcija į šviesą, garsus kitus dirgiklius;


Kuo labiau liga progresuoja, tuo sunkesni darosi simptomai. Žmogų ištinka paralyžius, sutrinka jo kvėpavimas, o galiausiai sustoja širdis.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kviesti policija
2017-10-18 18:35
Jei šuo įkando kuo greičiau iškvieskite policiją ir uždokumentuokite žaizdas net jums teko trenkti šuniui ginantis.
Rasa
2015-01-10 04:48
Sveiki, man ikando musu auginamas rotveileris, daktarai apziurejo, suleido vaistukus, bet kita diena pakilo temperatura, po to pas daktarus nesikreipiau, nezinau ar tai persalimas ar gali buti nuo ikandimo?
zelo
2014-07-18 11:10
Man niekada nėra įkandęs joks gyvūnas (apart vabzdžių)... Šiais laikais retas kuris prižiūrimas šuo nėra skiepytas. Dar vienas dalykas - neerzink šuns ir jis tau nekąs.
862629589 skambinkite
2013-05-25 13:24
man buvo ikandes suo tai gavos infekcija bet mane izgyde
nesvarbu
2013-05-25 13:16
na šunis tokie jau yra kad kandžiojasi tai blogai kad taip gali šuo sirgti bet koki liga ir mes nežinome ar šuo serga. ligomis.>
na ka manote mano patarimai