Įdegti nesideginant? Tai įmanoma!

Kartais atrodo, kad pavasarį Lietuvos merginas ištinka baltos varnos sindromas. Šią „baisią ligą“ stengiamąsi išgydyti soliariumuose. Vos pradėjus žiemai eiti į pabaigą, daugelis merginų ir moterų paraleliai pradeda eiti į vadinamąsias įdegio zonas. Pavasarį matome rezultatus – rudos, lyg ką tik Turkijos kurortų grįžusios moterškosios lyties atstovės žingsniuoja gatvėmis.

O ką daryti toms, kurios nusprendžia likti baltomis varnomis? Galima jomis ir likti, tik kartais erzina klausimas „Ar tu nesergi, kad tokia balta?“ Ne, aš tiesiog nematau reikalo eiti į soliariumą. Nusprendžiau pasidomėti, kaip galima turėti dailų įdegį nesitepant ant kūno neaiškios sudėties rudinamųjų kremų ir nesilankant soliariume.

Aliejus – gražaus įdegio palydovas

Aliejus yra tinkamiausia priemonė puoselėti, lepinti ir tausoti odą. Todėl jis gali būti nepakeičiama priemonė ir norint turėti „lengvą“ ir subtilų įdegį.

Morkų aliejus yra praturtintas Vitaminais A, B ir F. Puikiai tinka prieš saulės vonias, padeda išsaugoti natūralų įdegį. Gali būti maišomas ir su kitais natūraliais bei eteriniais aliejais ir naudojamas kūnui, veidui bei plaukams. Jis laikomas vienu vertingiausių odai, kadangi regeneruoja ląsteles, kovoja su laisvaisiais radikalais, jaunina, pagyvina veido spalvą ir suteikia jai švytėjimo.

Paprastai šis aliejus yra morkų ištrauka šalto spaudimo saulėgrąžų aliejuje. Švelnaus vos juntamo morkų stiebelių kvapo, švelnios konsistencijos, oranžinio atspalvio. Į jį galite įlašinti porą lašų morkų sėklų eterinio aliejaus. Gausite nuostabų „morkinį“ eliksyrą, suteiksite odai auksinį atspalvį ir paskatinsite sveiką savaiminį įdegį.

Šaltalankių aliejus. „Lengvą, natūraliai bronzinį atspalvį odai suteikia mišinyje esantis nerafinuotas, šalto spaudimo šaltalankių aliejus. Turintis didelį karotinoidų ir vitamino E kiekį šis aliejus labai tinka pavargusiai, išblyškusiai, linkusiai rausti odai, nes puikiai gydo sudirgimus, atkuria elastingumą ir grąžina sveiką švytėjimą. Sodriai geltonas aliejus greitai įsigeria, kartu su juo − ir spalva, tačiau naudojant reguliariai oda įgauna lengvo rusvumo, kurį pastebėsite tik jūs pačios.“, – rašoma Patissau.lt

Čia pat radau nuostabų receptą, puikiai tinkiantį blyškiaveidėms:

 

  • 10 ml kokosų aliejaus
  • 2 ml šaltalankių aliejaus*
  • 2,5 ml sezamų aliejaus
  • 2,5 ml simondsijų (jojobos) aliejaus
  • 2,5 ml medetkų fitolio
  • 4 lašai levandų eterinio aliejaus

 

* Pastaba: prieš ruošdamos mišinį šaltalankių aliejų išbandykite ant odos. Tirštesnis, labiau koncentruotas turės daugiau dažančių pigmentų, tad mišinyje tokio aliejaus naudokite mažiau. Jei gavote ryškų mišinį, užtepusios ant odos palaukite, kol įsigers. Tuomet aliejus neteps audinių, o spalva bus blyškesnė.   

Gražiam įdegiui apsilankymas daržovių skyriuje

Amerikiečių žurnale „Shape“ rašoma, kad Didžiosios Britanojos mokslininkai aptiko, jog žmonių valgusių daugiau karotino turinčių vaisių ir daržovių, oda buvo gražios auksinės spalvos. Apklausios dalyviai šią odos spalvą įvertino kaip atrodančią sveikiau nei įdegis nuo saulės.

Buvo pastebėta, kad odai itin naudingas maistas, kuriame gausu antioksidantų, žinomų kaip karotenoidai (beta karotenas špinatuose, alfa karotenas morkose, likopenas pomidoruose).

Valgant tokius produktus kaip morkos, slyvos, pomidorai, morkos, perteklinis kartenoidų kiekis kaupiamas riebaluose po oda, kur jų pigmentai „ima matytis ir odai suteikia sveiką švytėjimą, kuris primena įdegį“.
Norint turėti natūralų „įdegį“, jums teks kaip reikiant paplušėti. Norint, kad oda imtų švytėti iš vidaus, reikia maždaug du mėnesius trunkančio valgiaraščio pakeitimo.

Žurnale „Shape“ rašoma, kad per diena rekomenduojama suvalgyti bent po penkias porcijas atitinkamų vaisių bei daržovių. Pavyzdžiui, viena porcija yra dvi slyvos, pomidoras arba dvi-trys morkos. Karotenoidai taip pat stabdo odos raukšlėjimąsi naikindami laisvuosius radikalus, kurie kenkia odai daug laiko leidžiant saulėje.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Oksana
2018-06-06 21:50
Pritariu Brigitaivisad pries vasara pavartoju to bio caroteno, tikrai nenudegsite raudonai
Brigita
2017-05-23 15:42
Pabandykit pagerti prieš deginimosi sezoną Bio-Carotene, man visada padeda nenudegti ir įdegti rudai!
Giedrė.
2012-07-12 13:58
Aš noriu būti įdegusi, tik kaip tai padaryti? Į mane saulė nekimba. Oda parausta ir nusilupa, o rudumo nėra.
as
2012-07-11 11:44
na matot, varnos ir varnenai, kaip viskas keiciasi - seniau baltaodes buvo ponios ir panaites, o rudos nudegusios - varguomenes luomas
liana
2012-06-29 15:43
laba as deginaus ir nusideginau