Grožio injekcijos: į ką reikia atkreipti dėmesį?

Priklausomai nuo norimų rezultatų, dažniausiai iš grožio procedūrų yra pasirenkamos hialurono rūgšties užpildų ar botulino toksino injekcijos.

Oda sensta ir raukšlėjasi, nes su amžiumi hialurono rūgšties kiekis sumažėja, todėl odos savybė išlaikyti drėgmę sumažėja taip pat, Dėl pakitusio kolageno metabolizmo, oda praranda apimtį ir elastingumą, todėl formuojasi raukšlės.

Kad hialurono rūgštis sukeltų norimą efektą, ji turi būti absorbuojama Jūsų odos.

Tai nėra kliūtis, kai hialurono rūgštis skiriama injekcijomis, tačiau rezorbcija iš vietiškai naudojamų priemonių yra nepakankama.

Produkto absorbcija priklauso nuo jo molekulės dydžio. Mūsų oda yra tokios struktūros, kad į ją gali patekti tik smulkūs objektai, o didelės molekulės negali būti absorbuojamos.

Hialurono rūgšties molekulės yra vienos iš didžiausių molekulių. Medžiagos, kurių molekulinė masė yra 500 Daltonų arba daugiau, negali penetruoti per išorinius odos sluoksnius.

Odos kremuose esančios hialurono rūgšties molekulinė masė yra tarp 10,000 ir 10,000,000 Daltonų, tai reiškia ji negali būti absorbuojama. Lengvesnės medžiagos, sutinkamos kosmetikos produktuose, tokios kaip glikolio rūgštis, vitamino C ir vitamino A derivatai, pavyzdžiui retinoidai, gali būti absorbuojami.

Būtent dėl šių priežasčių tik hialurono rūgšties užpildų injekcija turi ilgiausiai išliekamąjį efektą ir suteikia jaunatvišką išvaizdą bei ilgalaikį odos drėkinimą.

Raukšlių korekcijai tarpuakyje, kaktos srityje ir kitų mimikos raukšlių sumažinimui yra susilpninama raumenų veikla, suleidžiant botulino toksiną.

Abi grožio procedūras: hialurono rūgšties užpildų įvedimą ir/arba botulino toksino suleidimą gali atlikti tik gydytojas.

Norėdami išvengti komplikacijų ir gauti kokybišką paslaugą turite žinoti kelis labai svarbius Jūsų sveikatai dalykus.

1. Lankykitės įstaigose, kurios yra licencijuotos ir grožio injekcija atliekama patyrusio profesionalaus gydytojo.

Rekomenduojame prieš vizitą būtinai pasitikrinti specialisto kvalifikaciją. Pagal galiojančius LR įstatymus hialurono rūgšties injekcijas turi teisę atlikti tik du specialistai: gydytojas dermatologas (dermatovenerologas) ir/ arba plastikos chirurgas, turintys galiojančias gydytojo licencijas.


Ar gydytojas turi licenciją, ar ji yra galiojanti, galite patikrinti čia: http://www.vaspvt.gov.lt/files/Specialistu_licencijavimas/MPL_v.pdf

Kokie reikalavimai ir profesinė kvalifikacija keliami gydytojui dermatovenerologui aprašyta Medicinos normoje: MN 59:2016 Gydytojas dermatovenerologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė.

2. Įsitikinkite, kad produktas yra registruotas, leidžiamas naudoti ir ar jis naudojamas pagal paskirtį.

Pasidomėkite, ar produktas turi privalomus CE sertifikatus, kas yra jo gamintojas. Rinkoje gali atsirasti nesertifikuotų ir nekokybiškų hialurono rūgšties preparatų, kurie yra pigūs ir patenka į Lietuvą iš trečių šalių.

3. Susipažinkite su atliekamos procedūros protokolu.

Gydytojas privalo atidaryti leidžiamo preparato įpakavimą pacientui matant, parodyti galiojimo datą, preparato pavadinimą. Išėmus iš dėžutės steriliai supakuotą švirkštą su injekcine medžiaga pacientui parodoma, kad sterilumas nėra pažeistas, tada praplėšus išimamas švirkštas.

Vienas švirkštas gali būti naudojamas tik vienam žmogui, kitaip galima užsikrėsti tokiomis infekcinėmis ligomis kaip hepatitas, ŽIV ir kt.

4. Įvertinkite preparato kokybę

Kokybiška hialurono rūgštis identiška organizme esančiai hialurono rūgščiai ir jos PH atitinka organizmo PH, todėl leidžiant toki produktą pacientas nejaučia skausmo, nereikia nuskausminimo. Švari hialurono rūgštis neturi savo sudėtyje lidokaino ir nereikalauja išorinio nuskausminimo.

Kuo švaresnė ir kokybiškesnė hialurono rūgštis, tuo mažiau organizmas ją ardo ir tuo ilgiau laiko ji išbūna nekeisdama savo formos suleidimo vietoje. Tai labai svarbu kada koreguojamos veido raukšlės. Kuo nešvaresnis preparatas, tuo greičiau organizmo suardomas ir pašalinamas, nes yra priimamas kaip svetimkūnis, tuo trumpiau išbūna korekcija, injekcijas reikia kartoti dažnai, po jų būna tinimai, paraudimai, nepageidaujamos reakcijos, skausmas, alergijos.

Naujos kartos hialurono rūgšties preparatai pasižymi ypatingu biosuderinamumu, o tai reiškia, kad nėra rizikos, jog pasireikš atmetimo reakcija.

Būkite atsargūs ir saugokite ir savo sveikatą ir savo pinigus.

 

» Rašyti komentarą