Dieta - kaip kovos su PMS priemonė

Kiekvieną mėnesį dailiosios lyties atstovės gyvenime kartojasi ta pati gana pašaipiai aplinkinių vertinama istorija... Kas yra PMS, puikiai žinoma kiekvienam, o kaip palengvinti situaciją – deja, ne. Daugelis moterų pirmosiomis mėnesinių dienomis (ir netgi prieš jas) jaučia pilvo skausmus. Tai kryžius, kurį tenka nešti nuo paauglystės iki pat menopauzės. Pertraukėlė galima tik nėštumo metu, bet ir pats nėštumas – tai jau atskira istorija.

Su menstruaciniu ciklu susiję ne tik skausmai, bet ir kiti nemalonūs pojūčiai. Moteris dar iki jo pradžios tampa dirgli, jai gali predėti skaudėti galvą, atsirasti sunkumo jausmas pilve, prasidėti pilvo pūtimas, nervinio alkio priepuoliai. Visa ši nemalonumų simfonija pasiekia savo apogėjų pirmąją mėnesinių dieną – nemaža moterų dalis tiesiog nepajėgia išlipti iš lovos ir neįsivaizduoja, kaip apsieiti be vaistų.

Kaip gyventi, kaip įveikti problemą, kuri tampa nepakeliama ne tik dailiosios lyties atstovėms, bet ir jų šeimoms, draugams? Jeigu nevartojate kontraceptikų, kurie atitolina šį nemalonų periodą, kentėti teks kiekvieną mėnesį. Tačiau išeitis yra – sureguliavus mitybą, galima ženkliai pagerinti savijautą ir sušvelninti PMS simptomus. Kad ir kaip keistai tai kai kuriems nuskambėtų, tinkamai parinkta dieta gali palengvinti nemalonius pojūčius pilve pirmosiomis menstruacijų dienomis.

 

  • Štai penkios taisyklės, kurių reikia pradėti laikytis likus savaitei iki „tos“ dienos:
  • Jogurtai. Tikėsite ar ne, suvirškinti šį produktą organizmui gana sudėtinga, todėl gali padidėti pilvo pūtimas ir nerimas. Dėl šios priežasties reikėtų atsisakyti bet kokio maisto, kuris gali sukelti rūgimo procesus, pavyzdžiui, mielinės tešlos, alaus ir panašiai.
  • Jeigu kalbėtume apie saldumynus, juos iš savo raciono patartina išbraukti visiškai. Net jeigu jums atrodo, kad dėl PMS noras pakramtyti ko nors saldaus padidėjo, nepasiduokite, nes nieko gera tai neduos. Netgi atvirkščiai: pavartojus saldumynų, kraujyje staigiai pakyla gliukozės lygis, tačiau jis lygiai taip pat staigiai ir nukrenta, tad apleidžia jėgos, pilvas atrodo išpūstas. Pripažinkite, kad ir be šių problemų savijauta „tomis“ dienomis ne pati geriausia.
  • Net jeigu laikotės visų sveikos mitybos taisyklių, prieš menstruacijas geriau nevartoti sojos ir jos gaminių. Šis produktas skatina dujų kaupimąsi žarnyne, vadinasi, ir vėl nukenčia jūsų pilvas. Geriau valgykite daigintus kviečius – tai jums bus kaip  tik.
  • Venkite maisto, kuriame būtų daug druskos. Prie tokių produktų priskiriami ir įvairūs pusfabrikačiai, sultinio kubeliai, dešros ir rūkyti gaminiai.
  • Labai patartina šiuo periodu atsisakyti šokolado, kavos ir arbatos (taip pat ir kitų produktų bei gėrimų, kurių sudėtyje yra kofeino), kadangi tai tik padidina dirglumą ir nerimą.


Kaip matote, taisyklės labai paprastos. Išmėginkite ir įsitikinkite jų veiksmingumu!

» Rašyti komentarą