Australų mokslininkai: vitaminas C nuo peršalimo neišgelbės

Australų mokslininkai jau nuo 2004 metų tarpusavyje nesutaria, ar vitaminas C (askorbo rūgštis) yra išties toks jau stebuklingas ir geras vaistas nuo peršalimo ligų, kaip mums įprasta manyti. Norėdami išsiaiškinti tiesą, jie atliko per 30 tyrimų.


Per visus šiuos metus eksperimentuose spėjo sudalyvauti 10 000 žmonių. Pasirodė, kad tie, kurie profilaktiškai kasdien vartojo po 1 g per vitaminą C, peršalimo ligoms buvo ne ką atsparesni nei tie, kurie jo papildų nevartojo. Australijos mokslininkų teigimu, askorbo rūgštis peršalimo, gripo ir kvėpavimo takų virusinių infekcijų negydo ir nepadeda užkirsti kelio šioms problemoms, tačiau ji sutrumpina ligos trukmę ir prislopina nemalonius simptomus – aukštą temperatūrą, slogą, nosies užgulimą.

Taip pat specialistai nepataria gerti vitamino C papildomai, nors jis ir padeda iškęsti gripą, yra būtinas kaulų tvirtumui ir raumenims bei padeda geriau įsisavinti geležį. Nacionalinio Australijos sveikatos instituto duomenimis, stipriosios lyties atsovams per dieną visiškai užtenka 90 mg askorbo rūgšties, moterims 75 mg.

» Rašyti komentarą