Ar kokosų aliejus pakeis dantų pastą?

Neseniai paaiškėjo, kad kokosų aliejus gali padėti išvengti dažnų vizitų pas stomatologą. Mokslininkai nustatė, kad jis užkerta kelią dantų ėduonies vystymuisi ir neleidžia irti dantims. Jie patikrino, kaip kokosų aliejus veikia streptokokus – bakterijas, kurios itin mėgsta cukrų, aplimpa dantis ir išskiria rūgštis, ardančias emalį ir skatinančias dantų gedimą. Rezultatai pasirodė įdomūs ir daug žadantys: po aliejaus apdorojimo virškinimo fermentais jis tampa galinga apsauga nuo streptokokų.


Visai tikėtina, kad tai – labai didelis žingsnis stomatologijos istorijoje: dantų pastos ir burnos skalavimo skysčio sudėtyje atsiras šio produkto, ir tai taps pagrindiniu aktyviuoju komponentu, saugančiu mūsų dantis. Fermentais modifikuotas kokosų aliejus gali tapti puikia ir patrauklia alternatyva sintetiniams priedams. Jis turi dar vieną labai svarbų privalumą – yra veiksmingas netgi esant sąlyginai mažai koncentracijai. Mokslininkų teigimu, gali būti, kad ateityje tai padės kovoti su pačiomis įvairiausiomis bakterijomis (ir aliejus bus naudojamas ne tik stomatologijoje).

Tyrimas įrodo, kad žmogaus virškinimo produktai iliustruoja antimikrobinį aktyvumą. Toliau ketinama aiškintis, ar kokosų aliejus pasižymi kokiomis nors apsauginėmis savybėmis.

» Rašyti komentarą