Antstvoris – sparčiai plintanti pandemija

Pasaulyje gerai žinomas ir visuotinai pripažįstamas žurnalas Lancet nutukimą pavadino ne liga, o tiesiog – pandemija. Anot ekspertų, nepaisant vis labiau propoguojamo sveiko gyvenimo būdo, žmonės vis labiau storėja.

Pasaulyje gyvena maždaug 6,79 milijardai žmonių. Net 1,5 milijardo žmonių turi anstvorio, o 500 milijonų yra smarkiai nutukę, tai reiškia, kad jų kūno masės indeksas viršija 30.


Beje, nutukimas – ne tik pirmaujančių valstybių problema. Dėl nekokybiško, tačiau nebrangaus maisto svorio priauga net ir neturtingieji, kurie, kaip mums įprasta, dažniausiai dideliu svoriu pasigirti negali. Išvengti tokių ne itin malonių tendencijų sugebėjo tik tos valstybės, kuriose paplitusi transporto priemonė – dviračiai. Tarp tokių valstybių išskirti galima tik Kiniją ir Olandiją. Olandijoje tik 1 iš 10 moterų skundžiasi antsvorio problemomis, tuo tarpu Amerikoje skaičiai gerokai skaudesni: antsvorio turi 1 iš 3 moterų.

Tyrimo autoriai teigia, kad pati efektyviausia priemonė kovoje su svoriu – tai vaikų saugojimas nuo nesveiko maisto ir skatinimas taikyti teisingus svorio metimo metodus. Tyrimo autoriai taip pat sukritikavo ir tradicinį požiūrį į lieknėjimą: jų nuomone, vien drąstiškas kalorijų ribojimas nebūtinai turi mažinti svorį, nes medžiagų apykaita gali paprasčiausiai nepakisti, tokiu atveju naudos – jokios.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ponia
2012-04-02 17:56
Man tai baisu žiūrėti, kaip tėvai šiais laikais vaikus maitina. Vieni pusgaminiai...
lipidai
2012-04-02 16:42
Aš asmeniškai valgau tik kavinėse, nes jeigu atvirai, tai pavalgyti dienos pietus už 10 lt man yra pigiau nei pirktis produktus ir gamintis pačiai namuose. O kai žinia, kavinėse maistas tikrai ne pats geriausias.
Deivis
2012-04-02 16:39
Paprasčiausiai gyvenimo tempas yra stipriai išsikreipęs. Visi skuba, lekia, pasinėrę į darbus, todėl neranda laiko nei normaliai pavalgyti, nei gyventi aktyvesnį gyvenimą.