5 priežastys mėgti melionus

Melionai – daugelio iš mūsų mėgstami vaisiai. O ar žinote, kuo jie naudingi?

Melionuose vitaminų daugiau, negu arbūzuose. Pats naudingiausias iš jų – folio rūgštis, arba vitaminas B9 (ypač reikalingas būsimosioms mamytėms). Taip pat juose gausu vitamino E, C, B2 ir B6 – visi jie stiprina imunitetą, gerina plaukų, odos ir nagų būklę.

Padeda išsaugoti jaunystę. Vitaminai C ir E užkerta kelią kenksmingų medžiagų, sukeliančių ląstelių žūtį, susidarymui, ir efektyviai saugo nuo senatvės.


Valo žarnyną. Melionai ypač naudingi tiems, kurie skundžiasi nuolatiniu vidurių užkietėjimu.

Gaivina veido odą. Melionai skatina šlapimo ir tulžies išsiskyrimą. Suvalgykite vakare meliono, o ryte džiaukitės gražesne veido odos spalva. Galite išbandyti ir tokią kaukę: ištepkite veido odą trintu melionu, o po 7–10 minučių nuplaukite vėsiu vandeniu.

Gerina nuotaiką. Melionų minkštime yra medžiagų, stimuliuojančių serotonino („laimės hormono“) sintezę. Subjuro nuotaika? Suvalgykite gabaliuką meliono – ji pasitaisys.

Pastaba: jei nenorite priaugti svorio, melionus reikėtų valgyti kaip atskirą patiekalą. Taip pat nepatartina užsigerti šių vaisių šaltu vandeniu, alkoholiu ar pieniškais gėrimais, kad išvengtumėte problemų su žarnynu (pilvo pūtimo, skausmų ir virškinimo sutrikimų).

» Rašyti komentarą