10 (ne)įprastų dalykų, trumpinančių mūsų gyvenimą

Daugumai žmonių kuo puikiausiai žino, kad žalingi įpročiai (alkoholio vartojimas ir rūkymas) trumpina gyvenimą. Tačiau lygiai tą patį poveikį turi ir kai kurie labai įprasti dalykai, lydintys mus kiekvieną dieną. Kokie jie?

 

  • Mikrobangėje spraginti kukurūzai. Tyrimai rodo, kad nesaikingas mėgavimasis spragėsiais trumpina gyvenimo trukmę, t. y. diacetilas, suteikiantis kukurūzams sviesto skonį, gali pabloginti plaučių būklę.
  • Intensyvus automobilių eismas. Stresas ir nieko neveikimas yra iš dalies kalti dėl padidėjusios talijos apimties, padidėjusio kraujospūdžio ir antsvorio.
  • Besaikis mėgavimasis raudona mėsa. Įrodyta, kad žmonės, kurie kasdien suvartoja mažiausiai po 100 g apdorotos raudonos, 30 % padidėja ankstyvos mirties tikimybė (dėl išsivysčiusių širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžio).
  • „Mačo“ gyvenimo būdas. Stipriosios lyties atstovai miršta anksčiau dėl savo netinkamų pasirinkimų, bandydami įrodyti, kad yra „tikri“ vyrai (dažniausiai tiesiog laikomasi stereotipų).
  • Didelė krūtinė. Moterys, turinčios itin didelę krūtinę, gali prarasti iki 5 metų gyvenimo, kadangi tas papildomas svoris baigiasi sąnarių ir galvos skausmais, nutukimu ir diabetu.
  • Ankstyva pensija. Pastebėta, kad žmonės, sulaukę 55 metų amžiaus ir išėję į pensiją, net 89 % labiau rizikuoja mirti per artimiausius 10 metų (lyginant su tais, kurie į pensiją išeina 65-erių). Kompanija „Shell“ spėja, kad taip gali nutikti dėl pablogėjusios sveikatos būklės arba išnykusio gyvenimo tikslo.
  • Dantų siūlo atsisakymas. Jeigu jį naudojate nepakankamai reguliariai, padidėja dantenų ligų tikimybė. Tai daro įtaką širdis ir kraujagyslės ligoms, o gyvenimas gali sutrumpėti net 6 metais. Lėtinis dantenų uždegimas gali dirginti kraujagysles ir išprovokuoti jų ligas.
  • Migdomieji. Žmonėms, reguliariai vartojantiems migdomuosius, ankstyvos mirties tikimybė yra 4,6 karto didesnė nei tiems, kurie jų nevartoja. Net ir tie, kurie išgeria vos 4 piliules per metus, rizikuoja 3,6 karto labiau. Priežastis – barbitūratai ir benzodiazepinai.
  • Pomėgis žiūrėti televizorių. Tyrimai rodo, kad dvi valandos prie televizoriaus per dieną sutrumpina gyvenimą beveik 1,5 metų.
  • Miego perteklius. 6 metus trukęs Kalifornijos universiteto tyrimas, kuriame dalyvavo 1,1 mln. žmonių, parodė, kad tie, kurie miega po 8 valandas per parą, miršta anksčiau nei tie, kurie miegui kasdien skiria 6–7 valandas. Miego perteklius yra susijęs su diabetu, galvos skausmais, depresija ir širdies bei kraujagyslių ligomis.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
tomas
2013-10-30 16:01
Spraginami kukuruzai yra gerai
sudas
2013-10-30 16:00
Sudas
paulius
2013-09-10 19:29
puse tu dalyku konkreti nesamone parase nes reik kazka rasyt tike tuo kuo tiki ir nieko nenutiks tik stresas ir bloga nuotaika trumpina gyvenima
kamile
2013-04-28 18:09
to daiva. reikia isiskaityti labiau i straipsni, o tada taip kritiskai vertinti. cia sakoma, kad ziurint televizoriu 2h per para aplamai nuo gyvenimo trukmes minusuojasi 1,5 metu, o ne 2h televizoriaus ziurejimo prilygsta 1,5 netektu metu. bent trumpam pasivadovaukit logika, o tada ir reiskites .
Daiva
2013-01-05 06:47
Beje dar paleisiolei nesiskundziu jokiomis ligomis net akiniu nereikia toki darba dirbant pats rimciausias per visa mano gyvenima susirgimas kogero buvo sloga(nes vaikisku ligu nelabai pamenu),ir viskas tik del to,kad taisiklyngai maitinuosi savaitgaliais lankau sporto kluba begioju kasdien ir tikrai tikiu kad jei ryt koks zioplys nepertrenks gatveje su masina sava mirtimi anksciau nei sukaks 80m.vien deltu priezasciu kurios buvo cia pabrestos tikrai nemirsiu.ABSURDAS NE STRAIPSNIS NET PIKTA