Žinomi žmonės savo pavyzdžiu padrąsino visuomenę skiepytis nuo gripo

Žinomi žmonės savo pavyzdžiu padrąsino visuomenę skiepytis nuo gripo

„Skiepijuosi nuo gripo, nes gaila ligai padovanoti net ir vieną dieną“, – tvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Skiepų kabinete susirinkę žinomi Lietuvos žmonės. Penktadienį čia nuo gripo pasiskiepijo Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, tarptautinės verslo Taikos premijos laureatas verslininkas dr. Vladas Lašas ir televizijos laidos „Mamyčių klubas“ vedėja Eglė Skrolytė.

„Žinomi žmonės padeda formuoti visuomenės nuomonę. Džiaugiuosi, kad jie rūpinasi savo sveikata ir demonstruoja gerą pavyzdį aplinkiniams“, – sakė ULAC vadovas prof. dr. Saulius Čaplinskas, taip pat prisijungęs prie besiskiepijančiųjų nuo gripo būrio.

Penkiakovininkas E. Krungolcas pastebėjo, kad didelė dalis Lietuvos gyventojų vis dar nerūpestingai žiūri į savo ir savo artimųjų sveikatą – numoja ranka į skiepus, o susirgę eina į darbą, kur gali užkrėsti aplinkinius. „Nuo gripo pasiskiepiju kasmet. Taip pat laikausi nuostatos – niekada nesportuoju net ir lengvai sirgdamas, nes man sveikata brangesnė“, – teigė sportininkas.

Padrąsinimo akciją „Pasiskiepyk nuo gripo ir nesirk!“ ULAC surengė siekdamas priminti visuomenei, kad Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigas jau pasiekė gripo vakcinos, todėl jau galima pasiskiepyti. Specialistai primena, kad skiepai yra specifinė profilaktikos priemonė, padedanti išvengti gripo ir kitų sunkių ligų bei jų komplikacijų.

Lietuvoje kasmet gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis suserga apie 400 tūkst. gyventojų, tačiau nuo gripo kasmet pasiskiepija tik maždaug 7 % gyventojų. Tai yra vienas žemiausių rodiklių Europoje. Kitose ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse skiepijimosi vidurkis siekia net 70–75 %.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.

Kitas faktas