Žarnyno vėžį išduoda vos keli simptomai: pasitikrinkite

Žarnyno vėžį išduoda vos keli simptomai: pasitikrinkite

Gydytojų teigimu, nuo žarnyno vėžio sėkmingai pasveiksta net 91 procentas susirgusiųjų. Vis dėlto, labai svarbi kuo ankstyvesnė diagnostika.

 

Didesnė rizika susirgti

 

Veiksniai, didinantys riziką susirgti šia liga:

 

  • vyresnis nei 50 metų amžius,
  • žarnyno vėžio istorija šeimoje,
  • nevėžinių auglių (polipų) jūsų žarnyne istorija,
  • ilgalaikė uždegiminė žarnyno liga, tokia kaip Krono liga arba opinis kolitas,
  • 2 tipo cukrinis diabetas,
  • nesveikas gyvenimo būdas.

 

Ligą dažnai išduoda pilvo skausmai

 

Dauguma žarnyno vėžio atvejų prasideda nuo polipo susidarymo storosios žarnos viduje – kai ląstelės ima persigrupuoti. Nors šie ikivėžiniai augliai dažniausiai būna gerybiniai, kai kurie tampa vėžiniais. Taip atsitinka, kai ląstelės ima nekontroliuojamai augti ir suformuoja auglius, kurie įsiskverbia į gretimą audinį ir plinta tolyn.

 

Kraujas išmatose

 

Kraujas išmatose yra gerai žinomas žarnyno vėžio simptomas. Jei tuštinantis pastebite kraują arba išmatos tampa juodos kavos spalvos – kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

 

Svorio kritimas

 

Nepaaiškinamas svorio kritimas paprastai yra vienas iš pirmųjų vėžio simptomų.

 

Nuovargis

 

Vėlgi, nuovargį gali sukelti įvairūs veiksniai, tačiau tai dažnas simptomas sergant vėžiu, nesvarbu, kurioje stadijoje jis yra. Nuovargis gali atsirasti, jei polipai ar navikai kraujuoja į virškinamąjį traktą, o dėl to laikui bėgant netenkama geležies ir gali išsivystyti anemija. Jei jaučiatės chroniškai pavargę, laikas apsilankyti pas šeimos gydytoją.

 

Vėžio prevencija

 

Nėra patikimo būdo išvengti vėžio, tačiau profilaktinės priemonės gali padėti laiku pastebėti ligą ir užkirsti kelią jos plitimui. Svarbu išlaikyti sveiką kūno svorį, o tai galima padaryti laikantis sveikos mitybos principų ir sportuojant.

 

Mitybos specialistai pabrėžia, kad norint išvengti žarnyno vėžio, vertėtų vengti raudonos ir perdirbtos mėsos. Mitybą rekomenduojama papildyti daržovėmis, vaisiais ir pilnagrūdžiais patiekalais.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas