Sveikos mitybos taisyklės

Sveikos mitybos taisyklės

Sveika mityba – tai ne tik gražus dviejų žodžių junginys, sugalvotas išpaikintos visuomenės tam, kad dar vienoje gyvenimo srityje būtų įvesta masinė mada. Jis turėtų atitikti kiekvieno žmogaus gyvenime vieną svarbiausių egzistavimo principų. Nuo mitybos priklauso mūsų savijauta, sveikata, išvaizda, gyvenimo kokybė, todėl norint, kad visi šie požymiai būtų tik geriausi, turite pradėti nuo pačių pagrindų, t. y. nuo mitybos.

Kita vertus, sveikos mitybos nereikia painioti su jokiomis dietomis ar drastiškais susilaikymais nuo maisto. Atvirkščiai, jūs turite pamiršti visas dietas ir lieknėjimą – dietos kelia stresą ir yra greitai pamirštamos. Jau pats žodis „mityba“ reiškia maitinimosi procesą, tačiau tam procesui įgyvendinti reikia laikytis tam tikrų nustatytų taisyklių.

Pirma taisyklė – maisto įvairovė

Tam kad būtų galima užtikrinti įvairių maistinių medžiagų patekimą į organizmą, privaloma maitintis kuo įvairesnės sudėties maistu, nes nė vienas produktas neturi absoliučiai visų maisto medžiagų. Taip užtikrinsite, kad gausite visų reikiamų medžiagų ir sumažinsite sveikatos sutrikimų tikimybę. Su maistu patenkantys vitaminai ir mineralinės medžiagos taip pat lemia jūsų plaukų, nagų ir odos būklę, todėl maistas svarbus ne tik sveikatai, bet ir grožiui.

Taip pat reiktų pabrėžti, kad jums būtina vartoti ir augalinius, ir gyvūninius maisto produktus, nes taip  bus patenkinti visi jūsų organizmo poreikiai. Kita vertus, kai kurie žmonės yra vegetarai ir gyvulinės kilmės maisto nevartoja. Tokiu atveju privaloma jį kompensuoti augalinės kilmės maistu, kuriame yra panašios sudėties maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vartoti žuvį, įvairius riešutus, juodą duoną ir pan.

2 psl. »

Komentarai (2)

Mina 2012-07-25 17:49
Kažkada turėsi :)
Liepa 2012-07-25 17:49
Valgau tai, ko nori mano organizmas ir neturiu jokių problemų

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas