„Sveikata.lt“ laidoje: alergijos priežastys ir modernūs jos gydymo būdai

„Sveikata.lt“ laidoje: alergijos priežastys ir modernūs jos gydymo būdai

Kasmet vis daugiau žmonių kenčia nuo alergijų, o atėjus pavasariui pasireiškia ir sezoninė alergija, dar geriau žinoma, kaip šienligė. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ aiškinsimės ne tik alergijos priežastis, bet ir modernius gydymo būdus.

 

Laidos pašnekovė, Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, inovatyvios alergologijos centro vadovė, alergologė, profesorė Violeta Kvedarienė pasakos apie įvairias priežastis, kurios gali sukelti alergiją: „Alergija tai yra padidintas mūsų organizmo jautrumas į įvairius aplinkos faktorius, į kuriuos kitas žmogus reaguoja visiškai neutraliai. Tai gali būti jautrumas maistui, vaistams, vabzdžiams, taip pat šienligė – jautrumas žiedadulkėms. Taip pat reikia neužmiršti, jog bronchinės astmos priepuoliai, taip pat gali būti susiję su alergijomis. Jie gali pasireikšti nuo mūsų augintinių, nuo pelėsių. Žmonės kartais sako – visada gyvenau ir viskas buvo gerai, tik šiek tiek slogavau ir čiaudėjau, bet nuėjau į seną palėpę, kur prasidėjo toks dusulio priepuolis, jog reikėjo kviesti greitąją. Tad tų alergijų ir jų priežasčių yra tikrai daug“.

 

Viena iš pagrindinių ligų, kuri paūmėja dėl atsiradusių alergijų – atopinis dermatitas. Apie jo priežastis pasakos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, vaikų ligų klinikos vaikų alergologė Aušra Astrauskaitė: „Alergija yra viena iš priežasčių, dėl kurių gali paūmėti atopinis dermatitas. Atopiniu dermatitu paprastai suserga maži vaikai, tai – kūdikių liga. Pirmieji simptomai gali pasireikšti dar 4-6 mėnesių amžiuje. Net nuo 5 iki 20 proc. vaikų turi šiuos simptomus. Tai gali būti nedidelis bėrimas arba intensyvus niežėjimas, kuris gali būti tok stiprus, kad žmogus pradeda save žaloti, kelti sau skausmą. Sunkių būklių pacientai skundžiasi, kad odą ima skaudėti nuo niežėjimo. Jei mažam vaikui pasireiškia atopinis dermatitas, dėl niežėjimo gali sutrikti ne tik kūdikio, bet ir artimųjų savijauta, kadangi reikia prižiūrėti besidraskantį kūdikį. Todėl labai svarbu yra nustatyti priežastis, nes pagrindinis alerginių ligų gydymas yra priežasčių nustatymas ir jų vengimas“.

 

Apie sezonines alergijas pasakos ir vaistininkė Edita Stankevičiūtė: „Sezoninė alergija pasireiškia staiga – užgula nosį, pradeda ašaroti akys, atsiranda pojūtis, lyg būtų priberta smėlio. Taip pat gali varginti dusinantis kosulys, atsirasti bėrimai. Tai atpažįstama, nes dažniausiai pasireiškia tik tam tikru metų laiku“.

 

Žiedadulkių sezonas jau čia pat, tad nepamirškite įsijungti laidos „Sveikata.lt“. Jau šeštadienį, 9:30, per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas