Sukurti vaistai nuo lytiškai plintančių ligų

Sukurti vaistai nuo lytiškai plintančių ligų

Mokslininkai pagaliau sukūrė preparatą, kuris moterims turėtų padėti išvengti lytiškai plintančių ligų. Tiesa, jis išbandytas tik su laboratorinėmis pelėmis, tačiau jau ruošiamasi tą padaryti ir su dailiosios lyties atstovėmis. Tai gelis su nanodalelėmis, kurios perneša vaistus ten, kur reikia. Įrodyta, kad ši technologija užtikrina tris kartus didesnę apsaugą nuo herpeso, be to, poveikio laikas labai ilgas. Tai reiškia, kad geliu būtų galima pasitepti likus kelioms valandoms iki lytinio akto.

Jeigu ir tolesni bandymai bus tokie pat sėkmingi, kaip tikimasi (o tam tikrai yra pagrindo), moterys galės jaustis visiškai saugios. Įdomiausia tai, kad mokslininkai sąmoningai pasirinko ne pačią efektyviausią priemonę nuo herpeso viruso ir labiausiai užkrečiamą viruso atmainą. Nanodalelės padėjo apsaugoti peles nuo stiprios infekcijos, nors patys vaistai, kaip ir minėta, nebuvo labai efektyvūs.

Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad kas tinka pelėms, kartais netinka mums. Klinikiniai bandymai turėtų prasidėti jau visai netrukus, o tada viskas ir paaiškės. Svarbiausia yra padaryti taip, kad nanodalelės būtų gana mažos – jos turi prasiskverbti pro makšties gleivinę (tai maždaug tas pats, kas pralįsti pro voratinklį). Nors prezervatyvai apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, vis dėlto kartais jų dėl kokių nors priežasčių naudoti neįmanoma. Tokiais atvejais praverstų specialus gelis su nanodalelėmis.

Komentarai (1)

Rimas 2012-06-27 16:27
Na nežinau, geriau jau prezervatyvais naudotis...

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas