Specialistai: vaikų sveikata – tėvų rankose

Specialistai: vaikų sveikata – tėvų rankose
@ Shutterstock

Turbūt visi tėvai sutiks, kad savo atžaloms visuomet norisi suteikti tik tai, kas geriausia. Lepindami vaikus įvairiais skanėstais ar galimybe ilgas valandas leisti prie kompiuterio ekrano dažnai nesusimąstome, kad tai gali neigiamai paveikti jų sveikatą. Vaikų ligų gydytojai stengiasi atkreipti dėmesį į opiausius vaikų susirgimus ir skatina tėvus atsakingai formuoti savo atžalų sveikos gyvensenos įpročius – ateityje tai gali padėti išvengti sunkių lėtinių susirgimų ar netgi psichologinių problemų.
 
Šiuolaikinių vaikų problemos – nuo peršalimo iki nutukimo
 
Įvairaus amžiaus vaikai itin dažnai kenčia nuo įvairių infekcinių kvėpavimo takų, virškinamojo trakto ar šlapimo organų sistemos ligų. Tačiau bėgant metams neretai išryškėja ir įvairūs lėtiniai susirgimai, ypač – laikysenos sutrikimai ar per didelis kūno svoris. Panašiais pastebėjimais dalinasi ir EUROMED klinikos vaikų ligų gydytoja Sabina Karosienė. „Šiais laikais vaikai mažai juda, daug laiko praleidžia nepatogiai sėdėdami, todėl krypsta stuburas, formuojasi netaisyklinga laikysena. Taip pat pastebiu, kad vaikų mityba dažnai yra nevisavertė, nereguliari ir nesaikinga, todėl vis daugiau vaikų kenčia nuo nutukimo“, – pasakoja specialistė.
 
Iš tiesų, vaikų nutukimas yra naujųjų laikų problema. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, visame pasaulyje mažiausiai 20 milijonų jaunesnių nei penkeri metai vaikų jau turi antsvorio, o nutukusių mažamečių skaičius nuolat auga. Savo vaikus įvairiais skanėstais lepinti mėgstančius tėvus gydytoja S. Karosienė perspėja, kad prie svorio didėjimo ženkliai prisideda užkandžiavimas tokiais produktais kaip bandelės, saldumynai, bulvių traškučiai bei mažųjų taip mėgstami saldinti gėrimai. „Vaikų antsvoris tampa rimtu pavojumi sveikatai, ir ilgainiui sukelia tokias bėdas kaip padidėjęs kraujospūdis, širdies bei kraujagyslių ligos ar netgi vėžys“, teigia ilgametę patirtį turinti specialistė. Be to, antsvoris gali žaloti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą – nutukę vaikai dažnai kenčia dėl bendraamžių užgauliojimų, menkos savivertės, valgymo sutrikimų ar netgi depresijos.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas