Smurtas prieš vaikus - astmos ir vėžio priežastis?

Smurtas prieš vaikus - astmos ir vėžio priežastis?

Specialistų teigimu, agresyvus tėvų elgesys su vaikais gali sukelti ne tik psichologinių, bet ir rimtų fizinės sveikatos problemų. Kaip rodo naujausi Plimuto universiteto (Anglija) mokslininkų atlikti tyrimai, tėvai, kurie naudoja prieš vaikus fizinį smurtą arba šaukia ant jų, gali išprovokuoti įvairius negalavimus: širdies ligas, astmą ir net vėžį.

Manoma, kad fizinės bausmės ir riksmai sveikatai turi ne ką mažesnę įtaką, nei žalingi įpročiai ar traumos. Tyrimui vadovavęs profesorius Maiklas Hailendas įsitikinęs: „Ankstyvoje vaikystėje patirtas stresas (traumos, smurtas) sukelia ilgailaikius pokyčius, vedančius į ligą. Tyrimai rodo, kad jeigu vaikas auga šeimoje, kur bausmės – įprastas reiškinys, tai ateityje taip pat veikia sveikatą“.

Tyrėjai išanalizavo daugiau nei 700 žmonių duomenis: dalis tiriamųjų buvo sveiki, o likusieji sirgo vėžiu, astma ir širdies ligomis. Pastebėta, kad pastarieji vaikystėje dažniau patirdavo fizinį ir psichologinį smurtą. Tai leido padaryti išvadą, kad tokios bausmės ateityje padidina vėžio riziką 1,7 karto, širdies ligų – 1,3 karto, o astmos – 1,6 karto.

Komentarai