Siekiate sustiprinti imunitetą? Šis patarimas padės pamiršti peršalimo ligas

Siekiate sustiprinti imunitetą? Šis patarimas padės pamiršti peršalimo ligas

Rudenį, kuomet saulė vis mažiau lepina šiluma ir geru oru, skubame priminti apie imuninę sistemą ir jos stiprinimą. Laidoje Sveikata.lt vedėja gydytoja Asta Dumbliauskienė kartu su laidos viešnia biomedicinos mokslų daktare, šeimos gydytoja, Klaipėdos universiteto dėstytoja Lolita Rapoliene kalbės apie imunitetą, papasakos tai, ko dar nežinojome. 

 

Pasak laidos viešnios, šiuo metu gyvename technologijų amžiuje, todėl žmonės žino daug – tiek apie ligas, tiek apie imuninę sistemą. Tačiau yra labai svarbu pasirinkti teisingą informaciją. Imunitetas yra įvairių sistemų ir mechanizmų visuma, jis padeda ne tik nesusirgti infekcinėmis ligomis, bet ir saugo nuo kitų, pvz.: onkologinių ligų. „Tai yra mūsų gebėjimas išsaugoti savo genetinį vientisumą, unikalumą, taip mes saugomės nuo kito genetinio organizmo, t.y. mikrobų, svetimkūnių, svetimos ląstelės, svetimo baltymo ar net svetimo persodinto organo.“ – teigia laidos viešnia Lolita Rapolienė. 

 

Susidūrus su ūmiu uždegimu ir pilnai su juo nesusitvarkius bei nepasveikus, gali išsivystyti lėtinis uždegimas, kuris, pasak mokslų daktarės, dažnai būna dar sunkesnis, negu pradinis. Todėl itin svarbu stiprinti imuninę sistemą, kad ji ne tik gintų nuo svetimų organizmų, bet ir kovotų su jais susirgus. 

 

Pašnekinome praeivius – norėjome sužinoti kokiais būdais jie stiprina savo imunitetą. Tarp paminėtų būdų pirmiausia – kova su stresu. Taip pat pašnekovai teigia naudojantys ir liaudiškus būdus – geria arbatas su citrina ir medumi, grūdinasi po šaltu dušu, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, vartoja vitaminus arba tiesiog stengiasi gerai išsimiegoti, nes poilsis – puikus vaistas nuo ligų. Kuriuos iš šių būdų naudojate ir jūs? O galbūt turite savų metodų, kaip sustiprinti imunitetą prieš žiemą? 

 

Jei ieškote atsakymų kaip išlikti sveikiems ir nesirgti šaltuoju metų laiku, laukiame jūsų sekmadienį, 9 val. ryte TV3 eteryje, kuriame išvysite laidą Sveikata.lt!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas