Prostatos vėžys: pastebėjus laiku gali pakakti tik aktyvaus stebėjimo

Prostatos vėžys: pastebėjus laiku gali pakakti tik aktyvaus stebėjimo
@ Shutterstock

Laidoje „Sveikata.lt“ prabyla vis daugiau vyrų, susidūrusių su prostatos vėžiu. Šį sekmadienį laidoje kalbėsime kaip užsitikrinti sveiką prostatą, kuo svarbi yra profilaktika. Iliuzionistas Arvydas Stonys teigia, kad tam, jog išgytumėte, nėra būtina operacija. Diagnozavus prostatos vėžį, gali užtekti tik aktyvaus stebėjimo, sveikos gyvensenos ir polifenoliais papildytos mitybos. 

 

Laidoje savo istorija pasidalinęs verslininkas Žilvinas Grigaitis teigia, kad nieko nėra svarbiau už profilaktiką. Pašnekovas šiuo metu yra išsigydęs prostatos vėžį ir skatina vyrus kalbėti apie tai, tirtis ir domėtis savo sveikata. „Nei vienas iš mūsų nežinome, kuriam gali būti nustatyta tokia diagnozė. Tai gali išgirsti tiek jaunas, tiek vyresnis vyras, žinomas ar nežinomas, sveikas ar ligotas. Jeigu tyrimus nukelsime rytojui, nieko nedarysime, o žmona neapsikentus už rankos nusives išsitirti – rezultatai gali nenudžiuginti. Tuomet galėsite kaltinti tik save“. 

 

Profesorius, habil. daktaras Balys Dainys teigia, kad būdų išsitirti tikrai yra. „Pradedant nuo pačio paprasčiausio – echoskopijos. Šis tyrimas tikrai lengvai prieinamas. Kitas, vyrų ne itin mėgstamas tyrimas, yra prostatos tikrinimas pirštu. Ir galiausiai, visuomet reikia atlikti prostatos specifinio antigeno tyrimą. Trys paprasti tyrimai naudojami profilaktikoje tikrai gali išsaugoti mūsų sveikatą ar net gyvybę“. 

 

Iliuzionistas, VšĮ „Įveik vėžį“ vadovas Arvydas Stonys pripažįsta, kad prieš penkis metus išgirdus klastingą diagnozę, jam susvyravo žemė po kojomis. Nepasidavęs raginimams operuotis ir švitintis, A. Stonys šiandieną džiaugiasi atradęs kitą būdą, kaip išgydyti onkologinę ligą. 

 

Plačiau apie prostatos vėžį ir jo profilaktiką jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas