Profesorė patarė, kaip kovoti su atopiniu dermatitu

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Profesorė patarė, kaip kovoti su atopiniu dermatitu

Sekmadienį pasirodančioje Sveikata.lt laidoje profesorės dermatovenerologė Matilda Bylaitė – Bučinskienė ir alergologė – klnikinė imunologė Brigita Šitkauskienė diskutuos su laidos vedėja apie banguojančią ir niežulį keliančią ligą – atopinį dermatitą. 

 

Atopinis dermatitas – liga, kuri aplanko vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų. Tai labai nemaloni, sukelianti nekomfortišką jausmą problema. Dažniausiai tai vaikų liga, tačiau šiuo laikotarpiu suserga vis daugiau suaugusių. 

 

Kas yra atopinis dermatitas ir kaip su juo kovoti? 

 

Tai viena dažniausių lėtinių uždegiminių odos ligų. Ji gali pasirodyti bet kokiame amžiuje ir lydėti visą gyvenimą. Atopinis dermatitas ypač paveikia vaikus, tačiau šią ligą galima išaugti iki 8-erių metų. Kaip teigia laidos pašnekovės, atopinis dermatitas labiau pasireiškia sezoniškai – kamuoja niežulys, skausmas, žaizdos, patinimai. Tai apima odą, kartais ir gleivines. Dažnu atveju tai paveldima, todėl kovoti ir rūpintis oda tenka visą gyvenimą. 

 

Nors atopinio dermatito visiškai išgydyti nėra galimybės, nes tai lėtinė liga, tačiau ją įmanoma pristabdyti, naudojant specialius vaistus. Svarbiausias dalykas, kaip pabrėžia laidos viešnios – valyti ir gausiai drėkinti odą kremu. „Kūdikėlius vaikus reikia maudyti kreme“,- sako profesorė Matilda Bylaitė – Bučinskienė. 

 

Daugiau informacijos apie atopinį dermatitą sužinosite jau šį sekmadienį, 9 val. ryte per žiūrimiausią televiziją TV3! 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas