Priemonės, padedančios įveikti nemigą (I dalis)

Priemonės, padedančios įveikti nemigą (I dalis)

Jūs sunkiai užmiegate ir valandų valandas vartotės nuo vieno šono ant kito? Prieš griebdamiesi medikamentų, išbandykite keletą švelnesnių metodų, galinčių padėti susigrąžinti ramybę.

Naminės priemonės

 

  • Prieš eidami miegoti, bent 1 valandą pabūkite visiškoje tyloje. Leiskite pailsėti ir televizoriui.
  • Atsipalaiduokite skaitydami knygą arba klausydamiesi ramios muzikos, išgerkite arbatos.
  • Atsipalaiduoti padeda valerijonų vonia. 100 g smulkintų valerijonų šaknų užpilkite verdančiu vandeniu, po dešimties minučių nukoškite ir supilkite į vonią.
  • Padėti gali ir įvairūs koncentracijos ir atsipalaidavimo pratimai.
  • Optimali miegamojo temperatūra yra 15–18 laipsnių šilumos.


Mityba

Vakarais venkite gėrimų, savo sudėtyje turinčių kofeino, nevalgykite riebių ir sočių patiekalų. Patartina atsisakyti ir vyno, alaus bei stipresnių gėrimų – alkoholis sukelia mieguistumą, tačiau trikdo natūralų miego ritmą.

Arbatos

Žolelių arbatos, tokios kaip valerijonų ar apynių, švelniai ramina. Gerdami jas 2–4 savaites pastebėsite, kad galite kur kas geriau nusiraminti.

Valerijonai: 2 arbatinius šaukštelius smulkintų valerijonų šaknų užpilkite 1 puodeliu verdančio vandens, 5 minutes palaikykit uždengę ir nukoškite. Išgerkite mažais gurkšneliais. Valerijonai nėra malonaus skonio, todėl juos galima maišyti su melisomis arba kryžiažiedėmis.

Apyniai: 1 arbatinį šaukštelį apynių žiedų užpilkite puodeliu verdančio vandens, 10 minučių palaikykite uždengtus ir nukoškite. Išgerkite po puodelį šios arbatos ryte ir vakare.

Levandos: 2 arbatinius šaukštelius levandų žiedų užpilkite puodeliu verdančio vandens, 10 minučių palaikykite uždengtus ir nukoškite. Gerkite kelis kartus per dieną.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas