Pirmadienio interviu. Veetas Mano: „Kiekvienas meditaciją praktikuojantis žmogus gali gauti unikalios asmeninės patirties ir tapti savo paties gydytoju“

Pirmadienio interviu. Veetas Mano: „Kiekvienas meditaciją praktikuojantis žmogus gali gauti unikalios asmeninės patirties ir tapti savo paties gydytoju“

Veetas Mano – Osho mokinys, kilęs iš JAV, Mičigano. Tai meditacinės praktikos speciastas, žinomas savo novatoriškais metodais. Ką jis pataria žmonėms, besirūpinantiems savo sveikata?

Vienas iš svarbiausių šiuolaikinio žmogaus poreikių – emocinė pusiausvyra. Kaip išmokti atpažinti ir reikšti savo emocijas, nugalėti prieštaringus jausmus, nekaupti streso, tikslingiau ir efektyviau veikti darbe, namuose ir visose gyvenimiškose situacijose, kurios kasdien meta mums iššūkį?
Receptų daugybė, tačiau man labai patinka istorija apie mistiką Georgijų Gurdžijevą. Prieš mirtį jis paprašė sūnaus pažadėti: kai šis iš tiesų ant ko nors labai supyks ar smarkiai įsižeis, tegul palaukia 24 valandas, ir tik tada atsako. Esmė ta, kad per tą laiką situacija bus „apdorota“ dvasioje ir neišprovokuos skubotų ir netinkamų reakcijų, dėl kurių žmogus ateityje turėtų labai gailėtis. Ši išmintis man padėjo daugybę kartų įvairiose situacijose – juk gyvenime mes dažnai vienas ant kito išliejam savo emocijas ir pakenkiam tarpusavio santykiams. Taip nukenčia ne tik dvasinė, bet ir fizinė žmogaus būklė.

Viena ir kita tarpusavyje labai susiję. Atsimenu, Osho sakė, kad daugybė fizinių mūsų kūno problemų prasideda energetinio arba psichinio kūno viduje. Mano praktika įrodo, kad tai tiesa. 30 metų praktikavau įvairias gydymo metodikas. Viena iš jų – darbas su kūnu ir pečių bei nugaros įtampos šalinimas. Žmonės ateina tiek su naujomis, tiek su įsisenėjusiomis problemomis. Galiu jiems padėti, pašalinęs kliūtis, įsisenėjusias apraiškas, nugaros skausmus ir nepaslankumą.

Gal jus būtų teisinga vadinti „gydytoju“?

2 psl. »

Komentarai (1)

mecislovas v 2012-10-31 22:15
Pritariu visoms jo mintims,nes ir pats esu tai patyręs. tikra tiesa jo lūpomis kalba...

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas