Patarimai norinčioms sulieknėti ir besilaikančioms dietos

Patarimai norinčioms sulieknėti ir besilaikančioms dietos

Vargu ar atsiras bent viena moteris, kuri per savo gyvenimą nebūtų išbandžiusi kokios nors dietos. Deja, kova su antsvoriu neretai baigiasi nesėkme. Ką daryti, kad rezultatai būtų geresni? Štai keletas patarimų.

Jeigu norite kažko saldaus

Moterys – didelės saldumynų mėgėjos. Faktas, atrodytų, žinomas jau seniai, tačiau moksliškai tai įrodyta tik dabar. Pasirodo, dailiosios lyties atstovėms dėl hormoninių ypatybių cukraus iš tiesų reikia daugiau, negu vyrams. Dietologai pradėjo daryti nuolaidas: jeigu moteris nori ko nors saldaus, vadinasi, reikia patenkinti šį poreikį: šiam reikalui tiks energiniai batonėliai, vaisiniai ledai, gabaliukas nekaloringos duonos su šaukšteliu uogienės, vaisinis jogurtas, keli džiovinti vaisiai. Kiekvienas iš šių skanėstų turi nuo 60 iki maždaug 100 kalorijų.

Kramtykite kramtomąją gumą

Kodėl moterims sunkiau sulieknėti, negu vyrams? Viena iš priežasčių yra ta, kad dailiosios lyties atstovėms maisto dėl savaime suprantamų priežasčių nori ar nenori tenka prisiragauti daugiau (tikriausiai neatsiras nė vienos šeimininkės, kuri viską darytų tik „iš akies“ arba griežtai pagal receptą). Na, o jeigu skonis patinka, kodėl gi neįsidėjus į burną dar šaukštelio? Sunku įsivaizduoti, kiek nereikalingų kalorijų gaunama tokiu būdu. Jeigu žinote, ką ir kaip reikia gaminti, ruošiant maistą geriau kramtyti gumą.

Priešpiečiams valgykite vaisius

Jeigu kyla klausimas, ką sukramtyti tarp pusryčių ir pietų, nesuklysite, jeigu pasirinksite vaisius. Švieži vaisiai suteikia organizmui budrumo, žvalumo, o tai itin svarbu antroje dienos pusėje, kai nuovargis ima reikštis visais įmanomais būdais. Šiuose produktuose yra maistinių skaidulų, kurios pagerins žarnyno darbą, o dienos pabaigoje padės jam išsivalyti. Galų gale, vaisiuose gausu antioksidantų, gerinančių veido spalvą, tad jo nebereikės slėpti po storu pudros sluoksniu.

2 psl. »

Komentarai (2)

to Audrius 2012-05-06 00:26
...ir riešutus?
Audrius 2012-05-03 13:15
Manau visas pysčiau, bet... dėl pirmos nežinau... tai tikrai moteris?

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas