Nervus – į konservus?

Nervus – į konservus?

Nors požiūris į agresiją paprastai yra neigiamas, specialistai tikina, kad negatyvių jausmų protrūkis žmogui yra reikalingas. Jis leidžia išsikrauti ir atsikratyti susikaupusių neigiamų emocijų ir energijos. Svarbiausia išmokti susivaldyti ir nukreipti pyktį tinkama linkme. Štai keli būdai, kurie padės jums išsilieti ir nesusigadinti santykių su aplinkiniais.
 
„Pykčio kambarys“
 
Užgniaužta agresija gali turėti itin nemalonių pasekmių – privesti prie konfliktų, neapgalvotų žodžių ir veiksmų. Geriau sau duoti valią specialioje patalpoje (kambaryje, sandėliuke, garaže ir pan.). Suprantama, ji turi būti tam pritaikyta. Surinkite čia viską, ko nebūtų gaila sudaužyti ar sugadinti.
 
Tokį metodą pripažįsta netgi psichologai. „Pykčio kambariai“ Europoje populiarėja – juk juose lazda arba plaktuku galima ramia sąžine viską daužyti į šipuliukus, ir tai tikrai veiksmingas būdas greitai nusiraminti. Tiesa, yra vienas „bet“: negalima naudotis tokia patalpa dažnai – antraip prie to priprasite.
 
„Žaibolaidžiai“
 
Išlieti agresiją nekenkiant kitiems, nuraminti nervus ir susiimti galima naudojant „atpirkimo ožius“ ir „žaibolaidžius“ – silikoninius kamuoliukus, tampyklę, bokso kriaušę, kitus smūgiams atsparius daiktus. Psichologų teigimu, įvairioms raumenų grupėms tenkantis fizinis krūvis (beje, užtenka apkrauti ir vien tik riešą) padeda nukreipti dėmesį nuo problemos ir susifokusuoti į paprastesnius dalykus. Tiesa, toks metodas nepašalina pačios problemos – jis padeda kovoti tik su simptomais.
 
Išganinga monotonija
 
Įrodyta, kad pasikartojantys veiksmai, atliekami tam tikrą laiko tarpą, padeda gana greitai nusiraminti. Tai gali būti schemų braižymas, pakuotės burbuliukų spaudymas, daiktų perdėliojimas ir pan.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių

Kitas faktas