Naudingiausi produktų deriniai (II dalis, pabaiga)

Naudingiausi produktų deriniai (II dalis, pabaiga)

14. Žemės riešutų sviestas ir braškės ant skrudintos duonos. Susikoncentravome ties žemės riešutų sviestu (turbūt dėl to, kad jo derinys su beveik bet kuo paverčia kombinaciją labai naudinga). Pabandykite braškes pamirkyti riešutų svieste, gausite nuostabų skonį, daug baltymų, vitaminų E ir C.

15. Kepta kiauliena su Briuselio kopustais. Svarbiausia mineralinė medžiaga – selenas – antivėžinis antioksidantas. Keptos kiaulienos derinys su sulforafano turtingomis daržovėmis (pavyzdžiui, su Briuselio kopūstais) iki 13 kartų didina mineralo efektyvumą.

16. Raudonosios pupelės ir alyvuogių aliejus. Šis įdomus derinys kupinas oleinės rūgšties, kuri sukelia pasisotinimo pojūtį. Pridėkite prie to raudonąsias pupeles ir gausite liekninančią kombinaciją, padedančią įveikti norą persivalgyti.

17. Obuoliai ir šokoladas. Obuoliai žinomi tuo, kad turi daug priešuždegiminio flavonoido, kuris vadinamas kvercetinu. Šokoladas turi flavonoidą katechiną – antioksidantą, kuris mažina susirgimo vėžiu ir ateroskleroze riziką. Kartu obuoliai ir šokoladas pajėgūs sumažinti trombocitų skaičių, pagerindami širdies kraujagyslių sistemos būklę.

18. Lašiša ir stiklinė raudono vyno. Raudoname vyne esantys antioksidantai padeda įsisavinti lašišoje esančią omega-3 rūgštį. Tai puikus duetas, kuris išvarys depresiją ir jau kitą dieną pagerins smegenų funkcionavimą.

19. Špinatai, pomidorai, morkos, mairūnai ir šaukštas alyvuogių aliejaus. Šios kupinos antioksidantų daržovės geriau funkcionuoja kartu su alyvuogių aliejumi, nes jis skatina maistingų medžiagų įsisavinimą, stabilizuoja imuninę sistemą, suteikia odai blizgesio ir stiprina širdį. Pridėjus mairūnų, antioksidantinis potencialas išauga 20 proc.

20. Batatai su sūriu. Batatai, turintys beta-karotino ir liuteino, stebėtinai produktyviai dera su sūriu, turinčių riebiųjų rūgščių.

21. Batatai su migdolais. Batatai turi ir vitamino C, kuris produktyviai dera su riešutais, turinčiais vitamino E, pavyzdžiui, migdolai. Tai mažina cholesterolio lygį.

22. Šveicariškas mangoldas, špinatai arba brokoliai su alyvuogių aliejumi. Patiekalas iš šveicariško mangoldo, špinatų arba brokolių su alyvuogių aliejumi yra puikus mišinys, turintys vitamino K ir sveikųjų riebalų. Pastarieji mažino cholesterolio lygį, padeda įsisavinti vitaminus.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas