"McDonald's" sukūrė "sveiką" gėrimą vaikams

"McDonald's" sukūrė "sveiką" gėrimą vaikams

Pastarosiomis dienomis greito maisto restoranų tinklas „McDonald’s“ paskelbė, kad pradeda prekiauti nauju naudingu gėrimu vaikams „Fruitizz“, tačiau tyrimai parodė, kad sveikatos jis neprideda: ekspertai vienoje jo paskaičiavo net 12 šaukštelių cukraus.

Kaip teigė „McDonald’s“ atstovai, šis gėrimas gali pakeisti vieną iš penkių rekomenduojamų dienos vaisių arba daržovių porcijų, tačiau tiesa ta, kad 500 ml gėrimo „Fruitizz“ turi 200 kalorijų ir 49 g cukraus. O per dieną vaikams nerekomenduojama suvartoti daugiau kaip 50 g.

Dietologės Christine Merrifield iš Londono teigimu, didelėje šio gėrimo porcijoje cukraus yra per daug, o tai gali paskatinti dantų ėduonies ir nutukimo riziką. Daug naudingiau gerti vandenį ir pieną, kuriame daug kalcio ir kitų maistinių medžiagų, svarbių augančiam organizmui.

Kad sukurtų vaikams patrauklų ir „naudingą“ gėrimą, kompanija sugaišo trejus metus. Jo sudėtyje yra 60 % vynuogių, obuolių, aviečių sulčių ir vandens – būtent tai ir lemia, kad gėrimas toks saldus.

Komentarai (2)

as 2012-05-17 08:48
sukurti vaisiu sulciu misini prireike 3 metu? Kas per nesamone? ir kur cia jiems sveikas gerimas?
rimas 2012-05-16 21:05
jau makdonaldas tik ir kurs sveikus produktus