Legendos ir mitai apie vaikų vystymąsi

Legendos ir mitai apie vaikų vystymąsi

Apie tai, kaip turi vystytis ir augti mūsų vaikai, ką jie jaučia ir kaip juos reikia prižiūrėti, kuo maitinti, nuo ko priklauso mažylio vystymasis ir netgi kaip padaryti jo plaukučius storesnius, prikurta begalės legendų ir mitų. Kai kurie iš jų yra visiškai nekalti ir neturi jokio loginio pagrindo, kai kurie – netgi kenksmingi, tačiau tėveliai ir toliau eikvoja savo laiką ir jėgas, kad įrodytų tariamą jų teisingumą.

Toli gražu ne visa „liaudies išmintis“ yra aukso vertės. Ne kiekvienu vyresniosios kartos atstovų patarimu reikia tikėti. Yra labai atsparių mitų, kurie įsišakniją mūsų sąmonėje kaip piktžolės, ir jų neina išrauti net ir specialistams, seniai paneigusiems vieną ar kitą faktą. „Liaudies išmintis“ ir toliau perduodama iš kartos į kartą.

Pirmas mitas: apie gražius plaukus

Kai mažylis sulaukia vienerių metukų, jį reikia nuskusti plikai, kad plaukučiai geriau augtų.

Ši procedūra atliekama ir tiems vaikams, kurie dar beveik neturi plaukučių, ir  tiems, kurių „augmenija“ jau ir taip tanki ir gerokai ūgtelėjusi. Mergaičių mamytės ryžtasi šiam „būtinam“ žingsniui ne iš karto, labai apgailestaudamos – vis dėlto jos nuoširdžiai tiki liaudies išmintimi, kad plaukai tikrai bus gražesni.

Kaip yra iš tikrųjų? Plaukų storiui nei skutimas, nei jokios kitos priemonės įtakos neturi – viską lemia genetika. Na, o pažeisti plaukų svogūnėlius, iš kurių ir auga taip trokštami plaukai, labai paprasta – jei kalbėtume apie mažus vaikus, jų plaukų svogūnėliai yra labai arti odos paviršiaus. Kartą juos pažeidus, pasekmės negrįžtamos – kitaip tariant, skutimo efektas būna visai ne toks, kokio tikimasi, plaukų būklė nuo to tik pablogėja. Jeigu kuriam nors mažyliui po skutimo ir atauga gražūs tankūs plaukai, vadinasi, jam labai pasisekė – svogūnėliai nebuvo pažeisti. O kiek tokių atvejų, kai nepasiseka?

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas