Kuo pavojingos paplūdimio šlepetės?

Kuo pavojingos paplūdimio šlepetės?

Kai švilpikas pamato savo šešėlį, tai reiškia, kad atėjo pavasaris; kai pamatote, kad kaip aplinkiniai išsitraukia savo paplūdimio šlepetes, galite būti tikri, kad prasidėjo vasara.

Paplūdimio šlepetės, įspiriamos basutės ir šliurės – kultinė šiltojo metų laiko avalynė. Ji lengvai prieinama ir įperkama, be to, tai puikus būdas parodyti aplinkiniams savo nepriekaištingą ir originalų pedikiūrą, tik... Retai kas susimąsto, kad ji gali būti pavojinga sveikatai. Ką apie ją reikia žinoti?

Traumatologų teigimu, niekas ir niekada neturėtų rinktis tokios avalynės. Jeigu gi vis dėlto ją perkate, net ir kaina nėra pats geriausias kokybės indikatorius. Pigios paplūdimio šlepetės neamortizuoja ir labai prastai laikosi ant kojų, o tai reiškia, kad kiekvienas žingsnis – tai didelis stresas kojoms ir kojų pirštams. Šiuo atžvilgiu vaikščioti basomis yra netgi geriau, nei apsiavus nekokybišką avalynę (nors tikimybė pasigauti pėdų grybelį yra didesnė). Tiesa, tik ant nelygių paviršių.

Dar vienas trūkumas – paplūdimio šlepečių lankstumas. Kadangi ant kojų jos laikosi prastai, ir dar linksta, žengus neatsargų žingsnį galima užkliūti ar paslysti, išsisukti koją. O kur dar pėdų deformacijos... Kadangi nėra jokių dirželių, kurie prilaikytų padą savo vietoje, laikyti avalynę tenka pirštams – o tai ne itin gerai atsiliepia raiščiams ir sąnariams.

Įspiriamos avalynės mėgėjai neretai savo kailiu patiria, kas yra plantarinis fascitas: tai stipraus, storo, fibrozinio raiščio, jungiančio kulnakaulį ir pėdų priekį, uždegimas. Šią ligą žmonės vadina „kulno pentinais“. Pentinai – tai kaulinės išaugos, susiformavusios ant kulnikaulio po uždegimo.

2 psl. »

Komentarai (1)

Deividas banys 2021-06-21 20:49
Kaip isgydyti pedu pusles paaugliams