Kokios daržovės žiemą padeda išvengti ligų?

Kokios daržovės žiemą padeda išvengti ligų?

Nuo mažens vaikus mokome, kad sveikos mitybos piramidės pagrindą sudaro vaisiai ir daržovės, bet ką daryti žiemą? Kai oro sąlygos tampa išbandymu organizmui, o dėl vitaminų stygiaus rizikuojame susirgti peršalimo ligomis? VšĮ „Kretingos maistas“ mitybos skyriaus vadovė Aldona Blyžienė mums atskleidė paslaptį, kaip žiemą nepritrūkti vitaminų ir išlaikyti stiprų imunitetą.

Žiemą gelbėja lietuviškos daržovės

Pasak mitybos ekspertės, žiemą svarbiausia valgyti daug šilto maisto, kurio pagrindą sudarytų grūdiniai produktai ir šakninės daržovės. Būtent juose yra gausu žiema reikalingų angliavandenių, vitaminų C ir A.

„Imunitetui sustiprinti ir išlaikyti mums visiškai užtenka daržovių ir vaisių, kurie auga mūsų krašte ir gali peržiemoti sandėliuose neprarasdami savo maistinių savybių. Tai - morkos, bulvės, burokėliai, moliūgai, pastarnokai, obuoliai, kriaušės, pupelės, žirniai, česnakas ir kiti ilgai negendantys, vėsioje patalpoje tinkami laikyti vaisiai ir daržovės“, - pasakojo A. Blyžienė.

Vitaminų gausa pasižymi Lietuvos miškuose ir soduose augančios uogos. Tiesa, tam, kad uogos išlaikytų vitaminus ir būtų naudingos, patariama jas šaldyti. Specialistė perspėja, kad gamindami uogienes mes uogų naudingąsias savybes prarandame ilgai kaitindami ir dėdami daug cukraus.

Daržovėmis reikia pasirūpinti iš anksto

Deja, ne visas daržoves ir vaisius galime išlaikyti iki žiemos. Agurkus, pomidorus, kopūstus ar kitas, daug vandens savo sudėtyje turinčias, rudens daržoves norėdami išlaikyti ilgiau dažniausiai rauginame arba marinuojame. „Kretingos maistas“ mitybos specialistė daugiausia pagyrų skiria rudens gėrybių rauginimui ir šaldymui.

„Kopūstai, agurkai, pomidorai, burokėliai, įvairių daržovių mišiniai ar kitos rudeninės daržovės rauginimo metu ne tik išsaugo didžiąją dalį naudingųjų medžiagų, bet juose raugimo metu padaugėja vitamino C. Tokiomis savybėmis negali pasigirti marinuoti ar džiovinti vaisai ir daržovės. Savo sudėtyje mažai vandens turinčias daržoves, vaisius ir ypatingai uogas patariame šaldyti. Šaldant uogos ne tik išliks gražios, bet ir jų struktūra pakis minimaliai, išlaikydama gerąsias produkto savybes“, - pasakojo A. Blyžienė.

Šaldant daržoves svarbu jų per daug nesusmulkinti, nes didesniais gabalėliais užšaldomų daržovių struktūra yra pažeidžiama mažiau. Taip pat rekomenduojama daržoves ir vaisius užšaldyti nedideliais kiekiais, tiek kiek reikės patiekalui pagaminti. Atitirpintos daržovės greičiau genda ir praranda savo naudingąsias savybes.

Į parduotuvę, tik atlikus namų darbus

Viena iš sveikos mitybos taisyklių teigia, kad svarbu rinktis tik sezoninius vaisius, uogas ir daržoves, nes tada jie būna pigiausi, o ir jų skonis geriausias. „Kretingos maisto“ specialistė teigia, kad norint sveikai maitintis žiema teks laiko skirti mokymuisi.

„Prieš einant į parduotuvę rinktis vaisių, uogų ar kitų daržovių, kurios neauga mūsų krašte, reikia išsiaiškinti, kada yra jų derliaus nuėmimo sezonas. Taip jūs nusipirksite sveikiausią produktą už mažesnę kainą ir būsite tikri, kad produkto išlaikymui nebuvo naudojama daug cheminių medžiagų“, - apie būtiną pasiruošimą pasakojo A. Blyžienė.

Ypatingą dėmesį reikia skirti nusipirktų produktų nuplovimui. Mitybos ekspertai perspėja, kad lapinių daržovių ir vynuogių paprasčiausiai nuplauti gali būti per mažai, jas rekomenduojama pamerkti į šiltą vandenį ir palaikyti bent penkiolika minučių.

Jaučiant vitamino C trūkumą ir norint maisto racioną paįvairinti citrusiniais vaisiais, patariama juos rinktis su kuo storesne žievele. Ji padeda apsaugoti vaisių nuo chemikalų poveikio. Tiesa, nulupti žievelės neužtenka. Vaisių būtina iš pradžių gerai nuplauti.

Džiovinti vaisiai ir uogos gali būti pavojingos

Pasakose dažnai girdime, kad voveraitė ar ežiukas grybus, uogas ir vaisius išdžiovina saulėje, kad žiemą turėtų ką valgyti. Džiovinti vaisiai, uogos, grybai ar daržovės yra naudingi tik jei juos džiovinome patys.

„Nėra skirtumo, ar vaisius, uoga iš šiltųjų kraštų pas mus parduodami kaip švieži ar džiovinti. Norint juos apsaugoti nuo gedimo, kenkėjų ir kitų negandų, jie vis tiek buvo apdoroti cheminėmis medžiagomis. Tad perkant džiovintus vaisius ar uogas, vis tiek jas reikia gerai nuplauti, o dar geriau pamirkyti vandenyje. Saugiausia šiuos produktus pirkti džiovintus Lietuvoje“, - patarė „Kretingos maistas“ Mitybos skyriaus vadovė A. Blyžienė.

Specialistė patikina, kad šiandien yra nesudėtinga pilnavertiškai ir sveikai maitintis, net jei patys ir neturite sukaupę daržovių, vaisių ir uogų atsargų. Svarbiausia domėtis ką perkate ir prekes turguose ar parduotuvėse rinktis atsargiai, įvertinant jų kilmės šalį ir prieš kiek laiko buvo nuimtas derlius. Būtina gerai nuplauti kiekvieną daržovę ar vaisių. Atsarga gėdos nedaro.

Užsakymo numeris: 4985_3
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas