Kodėl verta skiepytis nuo gripo?

Kodėl verta skiepytis nuo gripo?

Koks yra Lietuvos gyventojų požiūris į gripą ir užkrečiamųjų ligų profilaktiką? Kas formuoja jų nuomonę apie skiepus? Kodėl žmonės nesusimąsto apie gripo komplikacijas? Šiomis aktualiomis temomis diskutavo medikai ir mokslininkai III-ajame nacionaliname gripo forume, kurį kasmet organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Forume tradiciškai apžvelgta praėjusio sezono gripo situacija Lietuvoje, pateiktos rekomendacijos artėjančiam sezonui.

Išskirtinė gripo forumo istorija – pacientės Irmos Juodienės patirtis. Moteriai gripo komplikacijos sukėlė inkstų nepakankamumą, nuo kurio išgelbėjo tik transplantacija. „Gripas – klastingas susirgimas, kuris gali smogti greitai ir netikėtai“, – sakė I. Juodienė. Ji atkreipė dėmesį, kad daugelis žmonių iki šiol neįvertina ligos pavojų ir gripą tapatina su paprastu peršalimu. – „Mano nuomone, reikia aktyviai šviesti žmones ir ypač moksleivius, nes mokyklų bendruomenėse, tarp moksleivių tėvų vyrauja ypač skeptiškas požiūris į skiepus – į gripą žvelgiama pro pirštus“.

„Gripo problema yra labai aktuali. Visi žinome, kad gripas sukelia labai daug komplikacijų, neretai mirštama nuo jų“, – sakė LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas. Pasak jo, turime stengtis padidinti skiepijimosi nuo gripo apimtis šalyje.

Anot Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko, ruduo – pats laikas priminti apie gripo pavojų. „Po atostogų, visiems sugrįžus į kolektyvus, ima plisti virusai, sukeliantys kvėpavimo takų infekcijas. Dažniausiai gripu suserga vaikai ir nuo gripo nepasiskiepiję senjorai“, – teigė prof. dr. S. Čaplinskas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas