Kaip morališkai pasiruošti dietos laikymuisi?

Kaip morališkai pasiruošti dietos laikymuisi?

Šį kartą nepasiūlysime jokios dietos, nepatarsime, kaip greičiau ar saugiau numesti svorio – medžiagos šia tema ir taip per akis. Pakalbėkime apie psichologinį ir moralinį pasirengimą šiam žingsniui (juk atsikratyti vieno kito kilogramo slapčia pasvajoja daugelis, tačiau ne visiems tai pasiseka). Įprasta, kad rezultatų norime greitai, bet jie dažniausiai tokiu atveju arba pakenkia sveikatai, arba džiugina tik labai trumpą laiką. Ką daryti?

Svarbiausia – išsiaiškinti, kam jums to reikia

Pagalvokite, ar dieta jums tikrai reikalinga, kodėl norite sulieknėti: tikitės, kad pagerinsite savo sveikatos būklę? Norite atrodyti gražiau? O gal stengiatės įsiteikti artimam ir mylimam žmogui, trokštate jam patikti? Kai kurie žmonės stengiasi gerai atrodyti, nes tai svarbu jų darbui (modeliams, aktoriams), dar kiti vaikosi madų – jie nepatenkinti savo kūno linijomis, nes netelpa į ankštus dizainerių rūbus. Trumpai tariant, vardinti būtų galima ilgai ir nuobodžiai, tačiau to daryti nėra prasmės. Tiesa ta, kad vieni argumentai iš tiesų gali pakreipti gyvenimą nauja vaga, padėti išspręsti rimtas problemas, kiti gi jas tik maskuoja (tai reiškia, kad jokios dietos iš tiesų jus nepadės).

Kai paklausite savęs, kam visa tai darote, jūs išsikelsite sau tikslą, sieksite jo sąmoningai. Ne pats geriausias pavyzdys, bet galimas ir toks variantas: „Jeigu laikysiuosi dietos, sulieknėsiu ir galėsiu dėvėti aptemptus ir madingus rūbus, klubuose ir vakarėliuose dėl to jausiuosi patogiai“. Tai yra konkretus tikslas, kurį greičiausiai visai realu pasiekti. Arba dar vienas: „Laikysiuosi dietos du arba tris mėnesius tam, kad numesčiau svorio ir galėčiau žaisti mėgėjišką futbolą su draugais, o mano poilsis taptų turiningesnis“.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas