Kaip žindyti kūdikį, jeigu jis serga?

Kaip žindyti kūdikį, jeigu jis serga?

Ką daryti, jei kūdikis sloguoja? Juk tokiu atveju, apžiojęs spenelį jis nebeturi pro kur kvėpuoti.

Sloga – tai būklė sukelianti nemažai nepatogumų suaugusiam žmogui, o kūdikiui ši būklė sukelia dar daugiau problemų. Kai kūdikis valgo iš krūties ar buteliuko, jam tenka kvėpuoti tik per nosytę, o jei ji užgulta, pilna sekreto, mažylis jaučiasi labai nelaimingu.

Gal reikėtų prieš žindymą pabandyti nosį atkimšti? Kokiu būdu galima tai padaryti?

Prieš maitinant sloguojantį kūdikį, reikia išvalyti jo nosytę. Koks būdas geriausias, pamatysite juos išbandę. Susikaupusį sekretą iš nosytės galima bandyti pašalinti išsiurbiant nedideliu guminiu balionėliu (balionėlis įspaudžiamas ir galiukas įkišamas į nosytę, atleidus balionėlis išsipučia ir ištraukia sekretą.) Galima sekretą išsiurbti minkštu plonu vamzdeliu, kurio viduryje yra rezervuaras. Vienas vamzdelio galas įkišamas į kūdikio nosytę, kitą galą apsižioja mama ar tėtis ir švelniai siurbia. Sekretas patenka į rezervuarą ir jame kaupiasi (Nuotraukytę įdėti.... ). Galima panaudoti susuktą vatos gabalėlį. Sukamaisiais judesiais bandoma ištraukti sekretą iš nosytės. Dažnai vata sudirgina nosiaryklėje esančius receptorius ir kūdikis „skaniai“ nusičiaužo. Pats tokiu būdu jis tarsi išpučia sekretą. Po tokio pirminio nosytės išvalymo tinka praplauti nosytę jūros arba bent virintu vandeniu. Įlašinus kelis lašiukus ar įpurškus vandens, kartojamos aukščiau aprašytos procedūros. Po valymo gleivinės paburkimui sumažinti galima įlašinti sumažintos koncentracijos kūdikiams tinkamų nosies lašų (dėl vaistukų naudojimo pasitarkite su savo šeimos gydytoju). Praėjus 5-10 minučių po šių procedūrų, mažylį galima bandyti maitinti.

2 psl. »
Šaltinis: Sveika pradžia

Komentarai (1)

Simona 2012-04-05 21:51
Kaip tik atsakėte į visus mano klausimus. Mažylis pirmą kartą suslogavo o aš ir supanikavau

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas