Kaip po dietų nesusigrąžinti prarastų kilogramų?

Kaip po dietų nesusigrąžinti prarastų kilogramų?

Numetėte svorio? Sveikiname! Dabar reikia tik užtvirtinti rezultatą – o tai padaryti, beje, sunkiau nei atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų.

Tam reikia daug valios pastangų ir, žinoma, įdėto darbo. Tegul jūsų devizu taps: „Man pavyko numesti svorio, ir dabar aš nė už ką neleisiu jam sugrįžti!“

Štai 10 patarimų.

Sverkitės kasdien. Tyrimai rodo, kad tiems, kas sveriasi kasdien, lengviau palaikyti esamą svorį nei tiems, kurie sveriasi retai. Sverkitės rytais, po apsilankymo tualete ir prieš valgį, ir daugiau nelipkite ant svarstyklių iki kito ryto. Tai padės jums sekti savo svorį ir laiku pastebėjus pokyčius pakoreguoti savo mitybą ar fizinį krūvį.

Pasitelkite „lėkštės metodą“. Tai – labai paprastas ir efektyvus būdas maitintis subalansuotai ir sveikai, išsiugdyti gerus mitybos įpročius. Pusę jūsų lėkštės turėtų užimti daržovės, o kitą pusę reikia padalinti į dar dvi lygias dalis: vienoje turėtų būti baltymai, o kitoje – grūdinės kultūros. Desertui valgykite vaisius, taip pat nepamirškite neriebių pieno produktų.

Valgykite pusryčius. 80% antsvorio turinčių žmonių pusryčių nevalgo, todėl jų medžiagų apykaita lėtesnė, ir svoris auga greičiau. Pusryčiai nebūtinai turi būti gausūs: galite suvalgyti avižinės košės, varškės ar šviežių vaisių. Taip pat pusryčiai padės jums nepersivalgyti per dieną.

Auginkite raumenų masę. Kuo ji didesnė, tuo greitesnė medžiagų apykaita ir tuo daugiau kalorijų sudeginama net ir ramybės būsenoje. Jei norite numesti daug svorio, kilnokite sunkumus!

Planuokite savo mitybą. Tikriausiai pastebėjote, kad planavimas padeda pasiekti geresnių rezultatų negu veikimas ekspromtu. Ta pati taisyklė galioja ir metantiems svorį.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas