Kaip nepriaugti svorio dirbant sėdimą darbą

Kaip nepriaugti svorio dirbant sėdimą darbą

Biuras ir kompiuteris – tai įprasta daugumos šiuolaikinių žmonių darbo aplinka. Net jei esate kūrybinės specialybės atstovas, greičiausiai vis tiek didžiąją dalį laiko praleidžiate prie kompiuterio. Dar daugiau, kompiuteris tapo pagrindiniu ne tik darbo, bet ir pramogų įrankiu, todėl dalis žmonių prie jo praleidžia kone ištisą dieną.
 
Mokslininkai ir sveikatos specialistai jau senokai skambina pavojaus varpais – ilgas sėdėjimas ne ką mažiau pavojingas sveikatai nei rūkymas ir jis ne tik augina papildomus kilogramus, bet ir trumpina gyvenimo trukmę.
 
Pietų pertrauka – ne vien numalšinti alkį
 
Bene vienintelis metas, kai biuro darbuotojai galėtų kaip reikiant pajudėti – pietų pertrauka. Tačiau daugelis neišnaudojame ir jos – „pietaujame“ prie kompiuterio, naršydami internete, o asortimentas – artimiausioje parduotuvėje pirkti pusgaminiai, prekybos tinkluose gamintos mišrainės, salotos.
 
Valstybės tarnautojas Marijus atvirauja: „Mano darbas sėdimas, daugiausia laiko praleidžiu biure. Ir nors per pietų pertrauką laiko pavalgyti paprastai užtenka, susiduriu su kita problema – tėra viena maitinimo įstaiga, rinktis nėra iš ko, tad neretai per pietus einu į parduotuvę ir atsinešu jau pagaminto maisto“.
 
Pasak Marijaus, reikalus apsunkina ir tai, kad jis nemėgsta gaminti, nenori tam skirti laiko, kurio ir taip visada trūksta.
 
„Iš tikrųjų nesistengiu maitintis labai sveikai, nepasakyčiau, kad tam skiriu daug laiko ar dėmesio. Kita vertus, pakankamai griežtai vengiu užkandžiauti saldumynais, vietoje jų renkuosi riešutus ar „Studentų maistą“. Ypač patinka jame esantys anakardžių riešutai. Taip pat po darbo stengiuosi bent šiek tiek pajudėti“, – pasakoja valstybės tarnautojas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas