Kaip išsirinkti dietą?

Kaip išsirinkti dietą?

Nors sveikos mitybos specialistų, galinčių sudaryti individualų mitybos planą, netrūksta, vis dėlto daugelis iš mūsų su dietomis linkę eksperimentuoti patys. Ką reikia žinoti ir kaip išvengti klaidų?
 
Būkite objektyvūs. Labai retai sutiksite žmogų (ypač – moterį), visiškai patenkintą savo figūra. Mes visada norime ką nors pakoreguoti. Statistika rodo, kad savimi patenkintas tik 1 iš 10, todėl prieš griebdamiesi dietos pasistenkite objektyviai įvertinti, ar ji tikrai jums reikalinga.
 
Tyrimai. Kad ir kaip nesinori, bet pas gydytoją apsilankyti vis dėlto teks – bent jau tam, kad išsiaiškintumėte, ar neturite kokių sveikatos problemų. Esmė ta, kad dietos metu įvairios ligos kankina dar labiau. Nepasikliaukite vien savo pojūčiais – kai kurios ligos vystosi visiškai nepastebimai.
 
Taip pat labai svarbu pasitikrinti, ar nesate kam nors alergiški.
 
Nebadaukite. Turbūt sutiksite, kad alkis sulieknėti tikrai nepadės: organizmui pritrūks vitaminų ir mineralinių medžiagų, o numesti kilogramai greitai sugrįš su kaupu. Jūs visą laiką norėsite valgyti, kankins vidurių užkietėjimas, svaigs galva ir trūks jėgų. Taip dirbti ir džiaugtis gyvenimu taps labai sunku, todėl jūsų meniu neturėtų būti per daug skurdus.
 
Sezoniškumas. Kad išsirinktumėte tinkamą dietą, būtina atsižvelgti į metų laiką. Pavyzdžiui, kai sirpsta avietės, neverta kankintis su baltymų dieta – antraip atimsite iš savęs galimybę aprūpinti organizmą labai svarbiomis ir naudingomis medžiagomis. Tas pats pasakytina ir apie agurkų dietą žiemą. Viskam turi būti savas laikas.
 
Subalansuota mityba. Jūsų smegenys negalės funkcionuoti normaliai, jeigu negaus visų gyvybiškai svarbių komponentų: baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mikroelementų.
 
Jeigu rinksitės tokią dietą, iš kurios kas nors išbraukiama visiškai, norimo rezultato sieksite ilgiau, nes sutrikdysite organizmo medžiagų apykaitos procesus, be to, tikrai įsitaisysite ne vieną sveikatos problemą.
 
Suprantama, geriausia būtų, jeigu svorį mestumėte prižiūrimi dietologų. Patirties turintis specialistas tikrai nepakenks – esant reikalui, jis atsakys į visus jums iškilusius klausimus ir patars, kaip norimo rezultato pasiekti greičiau ir saugiau.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas